Konieczného archa

Konieczného archa

(16. 1. 2017) Nejlepší rodinný dům světa v rámci Wallpaper* Design Awards 2017.

 
 
 
 

Konieczného archa

Konieczného archa“, neboli vlastní rodinný dům Roberta Konieczného, majitele a vedoucí osobnosti architektonického polského studia KWK Promes w Katovicích, získala ocenění Nejlepší rodinný dům světa v rámci Wallpaper* Design Awards 2017.

Hornatá krajina jižního Polska se stala klíčovou inspirací pro návrh tzv. Konieczného archy situované v obci Brenna nedaleko Těšína. Objekt domu se nachází ve svažité lokalitě, kde se vyskytují časté a nebezpečné sesuvy půdy. Vznášející se nad terénem svahu hmota objektu umožňuje stékající vodě a bahnu protéct pod domem bez možností jeho poškození. Velmi citlivě a vkusně zvládnutá hmota domu se jeví pozorovateli jako plující svahem abstraktní loď, jako jakási mytická archa.

O udělení ceny tohoto prestižního lifestylového časopisu rozhodovala porota ve složení Amanda Levete (dříve Future System), Ronan & Erwan Bouroullec, Ramdane Touhami, Laeticia Casta a Tom Sachs.

Na závěr připomeňme jenom, že kromě aktuální ocenění Best new private house (Wallpaper* Design Awards 2017) v minulém roce architekt Robert Konieczny a jeho tým se stali držiteli takových ocenění jakými jsou World Building of the Year 2016 (World Architecture Festival) a také European Prize for Urban Public Space 2016 (CCCB).
zdroj: KABINET ARCHITEKTURY

Wallpaper* Design Awards 2017
Doplněno Stavbaweb:
Dům na stránkách autorů - atelieru ROBERT KONIECZNY / KWK PROMES
Dům stojí v obci Brenna, v jižním Polsku ve Slezském vojvodství v okrese Těšín.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz