Kulturní dům Olšany

Kulturní dům Olšany

Olšany u Vyškova

(2. 11. 2021) LAPLAN

   
 
 
 
 

Kulturní dům Olšany

Olšanská hospoda sloužila po desetiletí jako zázemí pro kulturní vyžití obyvatel. Byla také jedním z míst natáčení legendárního filmu Věry Chytilové Dědictví. Po letech se zhoršil technický stav objektu, plesy už tu pořádat nešlo a hospoda přežívala na kompromisech. Protože hrozilo, že se ze stavby na návsi stane ruina, rozhodla se obec dům koupit a na jeho místě vybudovat důstojný prostor s původním využitím. Jeho poloha je pro náplň takového významu ideální.


Návrh nového kulturního domu vycházel z archetypu tradičních venkovských staveb. Hlavní vstup z návsi zdůrazňuje kamenný rizalit, vedlejší vstup slouží pro zásobování. Předprostor navazuje na sál i náves a vytváří tak příležitost pro konání nejrůznějších akcí ve všech ročních obdobích, které znovu naplní centrum obce životem. Plesy, hody, divadla či košty slivovice pořádané ještě donedávna a stejně tak velký zájem obyvatel o stavbu dokazují, že to nezůstane jenom prázdnou větou.

V objektu se kromě společenského sálu nachází hospoda, která funguje buď samostatně, nebo jako zázemí při pořádání větších akcí. Její prostory byly vybaveny jednoduše, mobiliář a materiály lze snadno nahradit. Naopak velkorysý prostor sálu otevřený do krovu, s posezením na galerii a s jevištěm, působí, i díky použití kvalitních materiálů, reprezentativním dojmem.

Autorská zpráva

Autor: LAPLAN; spolupráce Jan Kokeš
Investor: Obec Olšany
Užitná plocha: 540 m2
Zastavěná plocha: 320 m2
Obestavěný prostor: 2440 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.2480361
16.8660604
Kulturní dům Olšany

Kulturní dům Olšany
Olšany u Vyškova

Komentáře ke článku

 
 
 
 

27. 3. 2023 11:47:44. Pujcky a uvery. Alena Jana

 
 
 
 

27. 3. 2023 11:47:44. Pujcky a uvery. Alena Jana

  Na této stránce jsem narazil na tohoto poskytovatele půjčky a rozhodl jsem se kontaktovat jeho e-mail, byl jsem překvapen, když jsem mu dal dokument, o který požádal, najednou mi byla schválena půjčka ve výši 750 000 Kč, takže jsem nikdy nevěřil, že to všechno může fungovat. Byla mi připsána půjčka ve výši 750 000 Kč, prosím, poradím každému, kdo potřebuje půjčku, aby se obrátil na tohoto soukromého poskytovatele půjčky s žádostí o půjčku prostřednictvím: email: kdfin11@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a