Ládví – centrum sídliště Ďáblice

Ládví – centrum sídliště Ďáblice

(8. 3. 2016)

   
 
 
 
 

Ládví – centrum sídliště Ďáblice

Městská část Praha 8 zahájila proces výběru architekta pro zpracování návrhu a projektu revitalizace hlavního veřejného prostranství sídliště Ďáblice.

Toto sídlištní prostranství je důležité a zároveň také složité, proto se přípravě zadání věnovala značná péče. V létě 2015 byla jako první krok uspořádána studentská urbanisticko-architektonická soutěž. Vzniklo v ní celkem 36 návrhů, z nichž porota vybrala tři nejlepší a další dva odměnila. Všechny práce byly vystaveny v prostoru náměstí a také v místním kulturním domě a následně byly představeny v rámci veřejné diskuse. Podněty místních obyvatel, podnikatelů i majitelů nemovitostí zadavatel použil v upraveném zadání.
Cílem je vytvoření živého a příjemného prostoru pro každodenní život. Flexibilní plocha náměstí by měla umožnit celou škálu aktivit od běžného všedního setkávání a krátkodobého pobytu až po společenské, kulturní či sportovní akce. Letní aktivity mohou expandovat z interiérů budov do volného prostranství náměstí. Ve vymezené části mezi obchodním centrem a stanicí metra bude vytvořena plocha pro konání pravidelných trhů.

Aktuálně vyhlášené výběrové řízení je dvoukolové. V prvním kole vybere komise složená z reprezentantů Městské části a nezávislých odborníků tři týmy na základě referencí a cenových nabídek. S ohledem na snahu Městské Části Praha 8 podporovat vstup mladých profesionálů do praxe a také s ohledem na fakt, že prostor si zasluhuje čerstvý pohled, nezatížený rutinou, komise vybere jeden tým, který nemusí splnit požadavky na portfolio v plném rozsahu, resp. může doložit i projekty menšího rozsahu či jiného charakteru (tzv. divoká karta). Tyto tři týmy zpracují koncepční studie, které budou veřejně prezentovány. Na jejich základě pak bude vybrán zpracovatel návazných stupňů projektové dokumentace. Cílem je revitalizace náměstí v roce 2017.
Tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:

Více informací najdete nastránkách městské části Praha 8 ZDE.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.