Lávka v Tróji

Lávka v Tróji

(3. 12. 2018) Praha zažádá v lednu o stavební povolení 

 
 
 
 

Lávka v Tróji

(ČTK) - Pražský magistrát zažádá v lednu o stavební povolení pro stavbu provizorní lávky mezi Císařským ostrovem a Trojou. Vedení města zároveň připravuje podklady k vypsání výběrového řízení na dodavatele stavby. ČTK to dne 29. listopadu 2018 sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Stavět by se podle předpokladu magistrátu mělo začít na začátku druhého čtvrtletí příštího roku. Provizorní lávka má nahradit původní, která se zřítila loni 2. prosince a ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Lávku nyní nahrazuje přívoz.

Magistrát původně zamýšlel, že provizorium bude 3,5 metru široké a povrch lávky z dřevěných fošen. Nelíbilo se to radnici sedmé městské části. Projekt tak byl přepracován a v říjnu jej město předalo k vyřízení dotčeným orgánům státní správy. "Podání žádosti o vydání stavebního povolení předpokládáme po získání všech stanovisek orgánů státní správy na začátku ledna 2019," uvedl Hofman.

Provizorní lávka má vzniknout v příštím roce, má mít životnost až 30 let. Poté Praha vypíše architektonickou soutěž na finální podobu lávky, která má mít šířku šest až sedm metrů.

Provizorium zajistí propojení mezi ulicí Pod Havránkou a Císařským ostrovem pro chodce a cyklisty. Po lávce budou moci jezdit i vozy záchranářů. Konstrukce mostu je navržena jako nesymetrická spojitá konstrukce o šesti polích. Mostovka je tvořena páteřním ocelovým kruhovým profilem a soustavou příčníků a podélníků. Povrch bude dřevěný a v madlech zábradlí bude umístěno veřejné osvětlení.

Levý břeh Vltavy s Trojou by měly propojit ještě další dvě lávky, město o jejich stavbě ale dosud nerozhodlo. Jedna má být pro pěší níže po proudu od té zřícené. Další by vedla z Podbaby k zoologické zahradě a měly by po ní jezdit tramvaje. Trať by podle plánů Institutu plánování a rozvoje (IPR) odtud vedla dál do Bohnic. Proti tomu se ale postavila Praha 8. Podle informací ČTK město a IPR pracují s variantou, že by u zoo vznikla tramvajová smyčka. Ani o této variantě ale zatím nebylo rozhodnuto.

Související články:
Praha má projekt na stavbu provizorní lávky v Troji 20.8.2018
Císařský ostrov a Troju by měly spojit dvě lávky  6.12.2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.