Lesní město Blansko-Češkovice

Lesní město Blansko-Češkovice

(24. 8. 2015) Pěti rodinných domů postavených ve svahu

   
 
 
 
 

Lesní město Blansko-Češkovice

Lesní město je název malé obytné čtvrti zbudované v blízkosti Blanska. Název odpovídá idylickému prostředí, ve kterém se nachází, neboť Blansko leží uprostřed malebných kopců a lesů jižní Moravy. Obyvatelé nově postavených rodinných domů si nyní mohou vychutnávat výhled na místní rázovitou krajinu.

Investor: Picador s. r. o., Brno
Architekt: Ing. arch. Petr Davídek, Brno

Kompetence firmy Sto: fasádní omítka (Stolit K), fasádní barva (StoColor Maxicryl)
Realizační firma: Stavouniverzal s.r.o., Frýdlant nad Ostravicí
Fotografie: Tomáš Malý, Praha

Kompaktní stavby umístěné ve svahu – to je koncepce komplexu skládajícího se z pěti rodinných domů. Ze staveb typu bungalov vyčnívají pouze nástavby ve formě pultových střech, které zajišťují dostatečné osvětlení interiéru. Architekt Petr Davídek zvolil pro fasádu omítky různých barev a horizontální dřevěné obložení, jehož přírodní vzhled podtrhuje chatový ráz zástavby. Optickému odlišení domů v poměrně husté zástavbě přispívá i jejich navzájem lehce odsazená poloha ve svahu. Hlavní vstup se nachází vždy na západní straně. Každá jednotka má k dispozici garáž na severu a zastřešenou terasu na jihu. Za malým zádveřím nejprve vstoupíme do prostorného obývacího pokoje s jídelnou, který směřuje na jih. Otevřená kuchyně je situovaná na severní straně domu a je příjemně osvětlena podélným pásem oken. V zadní části domu se nacházejí ložnice a další pokoje. Důležitým prvkem v designu půdorysu byl pro architekta přechod mezi vnějším a vnitřním prostorem: Všechny obytné místnosti – s výjimkou ložnice – disponují přímým přístupem na terasu.
podle podkladů společnosti Sto


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

Čestlice 271

251 70 Dobřejovice

Telefon +420 225 996 311

info.cz@stoeu.com

http://www.sto.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.