Léto pod Viaduktem Karlín 2016

Léto pod Viaduktem Karlín 2016

Prvního pluku, 186 00 Praha 8

(28. 6. 2016) Slavnostní otevření 30. 6. 2016

   
 
 
 
 

Léto pod Viaduktem Karlín 2016

Školní rok končí a léto začíná! Na poslední školní den 30.6 CCEA (Centrum pro středoevropskou architekturu) otevře Negrelliho viadukt veřejnosti. Dnes přímo v centru města na vstupu do Karlína najdete pod viaduktem chaotické parkoviště, vrakoviště a smetiště. Tento prostor konkrétně mezi Sokolovskou a Křižíkovou se promění v příjemné prostředí pro trávení volného času. Léto pod viaduktem má za cíl upozornit na jedinečný potenciál zapomenutého místa kolem druhého nejstaršího mostu v Praze (hned po Karlově). Pro veřejnost bude volně k dispozici plážový volejbal, stolní tenis, trampolína, šípky, hrazdy a jiné sportovní aktivity. Program vzniká ve spolupráci s lokální organizací Divoké matky, která zde bude provozovat letní bistro, můžete se těšit na divadelní představení, šachové turnaje, tančírny a diskuze k tématu proměny Negrelliho viaduktu. Vyzýváme také organizace a veřejnost k možnosti využít prostor pro své aktivity, projekty, prezentace, program se tedy bude vytvářet podle zájmu veřejnosti a organizací s okolí. Provoz bude otevřen do října 2016.

CCEA se dlouhodobě věnuje proměně okolí Negrelliho viaduktu a směřuje k využití prostorů oblouků pro kreativní aktivity po plánované rekonstrukci (2017-2020). Léto pod viaduktem má za cíl testovat proměnu zanedbaného prostoru v místo s veřejným životem a kreativním duchem.

FB: Viadukt Kreativní
www.viaduktkreativni.cz

tisková zpráva

Související články:
Negrelliho viadukt – příležitost pro kreativní město  12.5.2016

 
 
 
 
50.0912646
14.4427670
Léto pod Viaduktem Karlín 2016

Léto pod Viaduktem Karlín 2016
Prvního pluku
186 00 Praha 8

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.