Liberty Building - bývalá továrna ETA v Praze-Vršovicích se promění na nové byty

Liberty Building - bývalá továrna ETA v Praze-Vršovicích se promění na nové byty

 
 
 
 

Liberty Building - bývalá továrna ETA v Praze-Vršovicích se promění na nové byty

Praha 4. března (ČTK) - Prvorepubliková kancelářská budova bývalé elektrotechnické továrny ETA na pomezí pražských Vršovic a Nuslí se má proměnit na nové byty. Přestavbu plánuje developerská společnost Geosan Development ze stavební skupiny Geosan. Spolu s výstavbou zcela nové bytové budovy sousedící s někdejší továrnou má vzniknout 154 nových bytů. Výši investice Geosan nesdělil. (stavbaweb: Architekt projektu je rovněž utajen, vizualizace na: http://www.libertybuilding.cz/cz/vizualizace/)


"Očekávané zahájení výstavby je v létě tohoto roku," řekla ČTK vedoucí prodeje a marketingu Geosanu Development Lada Kuncová. Kolaudaci první etapy odhaduje stavitel na jaro 2014. V první fázi vznikne novostavba se 114 byty, druhá část výstavby se bude týkat přestavby bývalé tovární budovy, v níž vznikne dalších 40 bytů.

Geosan není jediný, kdo chce nebo chtěl v oblasti Vršovic a Nuslí stavět. Společnost Crestyl připravuje ve Vršovicích mezi sídlem ministerstva životního prostředí a podnikem KOH-I-NOOR stavbu 266 nových bytů. Developer Central Group v roce 2008 plánoval, že bývalou mlékárnu v Nuslích přestaví na byty, o rok později ale od záměru ustoupil.
Geosan Group patří mezi přední tuzemské stavební firmy. V roce 2010 společnost zvýšila čistý zisk o dvě procenta na 90,5 milionu korun. Tržby se ale propadly o 39 procent na 3,1 miliardy korun. Výsledky za rok 2011 společnost dosud nezveřejnila.
Loni se v Praze podle statistik developerské firmy Trigema prodalo 3791 nových bytů, což byl meziročně o deset procent lepší výsledek. Trigema ale v nedávné zprávě uvedla, že v hlavním městě nadále trvá výrazný převis nabídky nad poptávkou.

Doplněno Stavbaweb:

Další informace poskytnuté developerem naleznete na stránkách projektu:
www.libertybuilding.cz

Liberty building (zdroj: libertybuilding.cz)
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.