Litomyšl upraví s pomocí grantu lokalitu Vodní valy

Litomyšl upraví s pomocí grantu lokalitu Vodní valy

 
 
 
 

Litomyšl upraví s pomocí grantu lokalitu Vodní valy

Na konci tohoto roku by se mělo udělat výběrové řízení na architekta, který by předložil svůj záměr, v roce 2014 by se dělal projekt a o rok později výběrové řízení na dodavatele. Realizace pak bude v roce 2016.

Litomyšl - Vodní valy - pohled na neorenesanční Lidový dům z roku 1922  od Václava Šilhavého (zdroj: Panoramio/foto: txllxt)
Litomyšl (Svitavsko) 4. ledna (ČTK) -
Nábřeží řeky Loučné v Litomyšli, takzvaná lokalita Vodní valy, dozná rozsáhlých úprav. Město na ně získalo z nadace Proměny grant 25 milionů korun, dalších zhruba pět milionů zaplatí ze svého rozpočtu. Projekt bude hotový zhruba za pět let, řekl novinářům starosta Michal Kortyš (ODS).

"Na konci tohoto roku by se mělo udělat výběrové řízení na architekta, který by předložil svůj záměr, v roce 2014 by se dělal projekt a o rok později výběrové řízení na dodavatele. Realizace pak bude v roce 2016," uvedl Kortyš.

Lokalita je vymezena hostincem Za vodou a mostem u Smetanova domu. Navazuje na parter, jehož úpravu už provedl architekt Josef Pleskot, a prodlouží se tak stávající promenáda. "Řeka je v tomto místě svázaná, všimneme si jí jen při povodních. Chceme ji veřejnosti trochu otevřít," řekl Kortyš. Území by mělo být zkultivováno, doplní se tam zeleň a obnoví a rozšíří dětská hřiště.

Město se svými plány seznámí veřejnost na několika prezentacích, příští rok by se měla uskutečnit tři taková setkání.

 

 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.