Lynetteholm

Lynetteholm

(8. 10. 2018) Dánsko chystá stavbu ostrova poblíž Kodaně

   
 
 
 
 

Lynetteholm

(ČTK) - Dánsko hodlá poblíž kodaňského přístavu vybudovat ostrov, kde má vzniknout rezidenční čtvrť pro 35.000 lidí. Oznámil to dánský premiér Lars Lökke Rasmussen. Projekt, který počítá i s vybudováním dopravního obchvatu a trasy metra, ještě musí schválit parlament. Hotov má být do roku 2070.

"Hlavní město se rychle rozvíjí a buduje dosud nevídaným tempem. To je dobré, ale také to znamená, že Kodani nakonec dojdou pozemky. To je důvod, proč chceme vybudovat nový ostrov," prohlásil Rasmussen.

Projekt s provizorním názvem Lynetteholm, který počítá s podmořským tunelem a trasou metra, si vyžádá investici kolem 20 miliard dánských korun (přes 69 miliard Kč). Podílet se na něm bude stát, hlavní město a společnost CPH City & Port Development.

Lynetteholm bude vybudován na rozloze dvou milionů metrů čtverečních. Řešit má tři problémy: nedostatek bytů v metropoli, přetížení dopravy v centru města a v neposlední řadě má i chránit město před zvyšováním mořské hladiny, uvedl dánský server Finans.

Stavba má začít v roce 2035, dokončen a plně funkční by podle serveru měl projekt být v roce 2070.

www.lynetteholmen.comKomentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.