MAGK + Illiz architektur: centrum péče o dítě

MAGK + Illiz architektur: centrum péče o dítě

 
 
 
 

MAGK + Illiz architektur: centrum péče o dítě

Základní a mateřská škola v Maria Enzersdorf, v Rakousku.
Místo: Maria Enzersdorf, Rakousko
Architekti:
MAGK a illiz architektur
Realizace: 2011
Plocha: 3900 m2
Foto: Hertha HurnausDětské centrum sdružuje základní školu a mateřskou školku. Geometrická okna a barevné boxy, které prosvítají skrze bílý vnější povrch, vytvářejí dynamickou fasádu, která je v kontrastu s odvážně barevnou dlažbou obklopující budovu. Čtverečkovaná fasáda integruje hravé barvy, které zvýrazňují zvláštní prostory pro děti, včetně herních ploch a sedaček v okenních rámech, a stejně tak architektonické prvky, jako jsou světlíky, vstupy, nádoby na odpadky a zvláštní otvory. Kruhové lavičky v rozměrech pro děti jsou roztroušené po komplexu a přispívají k veselé atmosféře. Tři velká L se proplétají a vytvářejí dva vnitřní otevřené dvory, které jsou osázeny stromy a kde jsou pískoviště pro studenty. Další místa pro hraní jsou ve volném prostoru mezi zastíněním a fasádou, kde si malé děti mohou hrát a zcela volně přecházet dovnitř a ven. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.