MDR Architectes: Bytové domy v Montepellier

MDR Architectes: Bytové domy v Montepellier

 
 
 
 

MDR Architectes: Bytové domy v Montepellier

Novostavba s apartmány a obchody v Port Marianne ve francouzském Montpellier

Kolik tvůrčího prostoru ponechávají přísné urbanistické regulace, předvedli MDR Architectes na apartmánech v Port Marianne ve francouzském Montpellier. Architekti si pohráli se stavebním objemem na čtvercovém půdorysu a s výškou limitovanou na pět podlaží. Pro horizontální zdůraznění jednotlivých podlaží vybrali různé konstrukční metody a materiály. Přízemní sokl s povrchem ze strukturovaného betonu působí uzavřeně. Otevírá se velkou skleněnou fasádou jen do Dugran Avenue na jihu a do promenády mezi oběma budovami. Horní patra s celkem 29 byty pro jednotlivce (single) nebo rodiny jsou rozšířena o přečnívající vykonzolované balkóny a lodžie. Toto řešení s ustoupenou tmavou fasádou a s kontrastními bílými lamelami v popředí dodává průčelí hloubku. Nejvyšší patra jsou tvořena protáhlými hranoly orientovanými k jihu. Bílé lamely, jinak vertikální, jsou zalomeny horizontálně nad střechu a tvoří pergolu střešní terasy pro obyvatele nejvýše položených bytů.


 

Bytové domy dům v Montpellier
Architekt:
MDR Architectes
Klient: CORIM
Místo: Montpellier (34) Port Marianne
Náklady: 3,300 mil Euro (bez daně)
Realizace: ve výstavbě
Čistá plocha: 2700 m²
Foto: Stéphane Chalmeau

 

 

 

 

  

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.