Minervini Vandermark Architecture: 360 14th Street Building, Hoboken, New Jersey, USA

Minervini Vandermark Architecture: 360 14th Street Building, Hoboken, New Jersey, USA

 
 
 
 

Minervini Vandermark Architecture: 360 14th Street Building, Hoboken, New Jersey, USA

Čtyřpatrovou budovu navrhla a postavila mladá architektonická kancelář  - Minervini Vandermark Archtecture - pro své rozšiřující se studio. Budova se studiem a byty je počátkem revitalizace průmyslového okolí.

nbsp;

Čtyřpatrovou budovu navrhla a postavila mladá architektonická kancelář pro své rozšiřující se studio. Budova se studiem a byty je počátkem revitalizace průmyslového okolí. Pozemek o rozměrech 50x50 m je prolukou v ulici dlážděné kočičími hlavami ve stínu ikonického viaduktu nadzemní dráhy. Od počátku bylo prvořadým cílem vytvořit ultramoderní a přátelské pracovní prostředí při zachování respektu a obdivu k historickému průmyslovému kontextu. Proto byly do návrhu včleněny výrazné prvky z okolí. Horní dvě patra, v nichž jsou tři byty, jsou obloženy cortenem, brutálně upřímným industriálním materiálem, užitým hojně na přilehlé předválečné konstrukci viaduktu. Corten vytváří vlivem počasí ochrannou, nádherně chvějivou vrstvu rzi. Šikmé „tužkové“ sloupy, které podpírají horní rezidenční hranol, hravým způsobem napodobují konstrukční prvky viaduktu. Střídavé sloupy navíc evokují představu beztíže. Horní objem skoro jako by gravitaci navzdory mohl odplout, kdyby nebyl přivázán kotevními lany. Jako kotva nebo kotevní pilíř funguje přízemní portál vchodu do bytů a vjezdu do garáže. Tento uzemňující prvek je obložen sloupkovou vazbou z místních cihel, aby opět reflektoval okolní kontext. Za krátkou dobu existence se tato nová budova rychle stala velmi ceněným a respektovaným přírůstkem v oblasti a stanovila laťku pro další sousedy, kteří mají brzy přijít.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.