Město Červený Kostelec vyhlašuje architektonickou soutěž na novou tělocvičnu

Město Červený Kostelec vyhlašuje architektonickou soutěž na novou tělocvičnu

(13. 5. 2020) Architekti mohou podávat přihlášky do soutěže až do 29. května

 
 
 
 

Město Červený Kostelec vyhlašuje architektonickou soutěž na novou tělocvičnu

Město Červený Kostelec vyhlásilo užší architektonickou soutěž, jejímž předmětem je zpracování studie nové tělocvičny v prostoru za ZŠ Václava Hejny (resp. mezi ZŠ a SPŠ Otty Wichterleho). Prvořadým cílem soutěže je nalezení odpovídající architektonické formy veřejné budovy tělocvičny a návrh studie této novostavby.

Architekti mohou podávat přihlášky do soutěže až do 29. května. Budou předkládat mj. i portfolio svých doposud zpracovaných projektů a na jeho základě pak odborná porota vybere 5 nejlepších, kteří se již budou věnovat přímo návrhu budoucí stavby. Na jeho zpracování pak budou mít čas až do poloviny prázdnin.

„Tělocvična bude jednou z nejvýznamnějších investic za poslední roky. Navíc bude umístěna na jednom z nejreprezentativnějších míst našeho města. Právě proto jsme zvolili formu soutěže, od které očekáváme výsledek, který bude spojovat to nejkvalitnější, co současná architektura nabízí, s ekonomickými požadavky na výstavbu i s úsporností následného provozu. Tomu odpovídá i složení soutěžní poroty.“, charakterizuje soutěž starosta Ing. Rostislav Petrák.

V porotě zasedne kromě pana starosty také městský architekt Ing. arch. Lukáš Ehl, mj. i spoluautor vítězného návrhu hasičské zbrojnice a zázemí technických služeb v obci Líbeznice, která je kvalitní současnou architekturou vyhlášená. V nezávislé části pak zasednou Ing. arch. Jan Hájek, který je pro změnu autorem líbeznické tělocvičny, Ing. arch. Štěpán Valouch, autor multifunkční haly s venkovním sportovištěm v Praze – Suchdole a Ing. arch. Milan Vít, jehož sportovní hala v Kuřimi již slouží veřejnosti. Náhradníky poroty pak bude místostarosta Jiří Regner, vedoucí odboru rozvoje města Ing. Pavel Matyska a Ing. arch. Mária Maninová.

„Tělocvičny a sportovní haly jsou objekty s velmi specifickým funkčním využitím. Vymyslet opravdu kvalitní provozní řešení je náročné. Proto byla do přípravy podkladů zapojena i městská sportovní komise a členové spolků. Zároveň jsme chtěli, aby v porotě zasedli odborníci, kteří již mají s podobným návrhem vlastní zkušenosti. A jsem velmi rád, že se to povedlo a všichni oslovení svou funkci přijali“, uvádí městský architekt Ing. arch. Lukáš Ehl.

Výsledek soutěže by měl být známý v srpnu letošního roku, následovat pak bude zpracování podrobnější studie. Ta pak bude podkladem ke klasickému zadávacímu řízení na další projekční fáze, na kterých však bude autor návrhu na základě smlouvy spolupracovat.
Odbor rozvoje Města Červený Kostelec

Podrobnosti najdete ZDE.Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz