Na konferenci reSITE se Praha potká s New Yorkem, Londýnem nebo Rotterdamem

Na konferenci reSITE se Praha potká s New Yorkem, Londýnem nebo Rotterdamem

 
 
 
 

Na konferenci reSITE se Praha potká s New Yorkem, Londýnem nebo Rotterdamem

Vylidňování center, intenzita automobilové dopravy, rozšiřování sociálně vyčleněných míst, privatizace veřejných prostor, úbytek zeleně… Je mnoho témat, která mohou sdílet megapole typu New Yorku či Londýna s Prahou a i menšími městy v České republice. Platformou pro výměnu zkušeností, pozitivních příkladů i cest, které se ukázaly jako liché, se už potřetí stane konference reSITE pořádaná ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl.m. Prahy. Ta 19. až 20. června 2014 do nové pražské haly Forum Karlín přiláká na pět stovek architektů a urbanistů, zástupců městské správy a samosprávy, developerů, ekonomů nebo zástupců občanské společnosti z celého světa.



Rozsahem i koncentrací klíčových osobností z oblasti městského plánování a správy se reSITE stane nejvýznamnější akcí svého druhu ve střední Evropě. Potvrzuje to mimo jiné výčet dosud potvrzených řečníků. Patří k nim například šéfka dopravního oddělení New Yorku Margaret Newman, Michael Kimmelman, jeden z nejvlivnějších amerických teoretiků architektury a hlavní umělecký kritik deníku New York Times, nebo Edward Glaeser – světově uznávaný ekonom a autor „urbanistického bestselleru“  Triumph of the City. Své zástupce budou mít na reSITE rovněž Rotterdam, Londýn, Moskva, Calgary nebo Paříž.

Aby vyšli vstříc velkému zájmu domácích i zahraničních účastníků, prodlužují organizátoři reSITE termín pro včasnou registraci o další měsíc. Až do konce února tak pro všechny přihlášky platí 15% sleva z  registračního poplatku. Přihlásit se je možné zde http://resite.cz/cs/registration/. Aktuální informace o programu jsou k dispozici na www.resite.cz.

Všichni přítomní experti budou k dispozici v rámci hlavního programu, workshopů nebo neformálních setkání pro tuzemské zájemce. I s ohledem k letošnímu hlavnímu mottu festivalu, Města a krajiny nové ekonomiky, budou mít řadu témat společných zástupci mnohamilionových metropolí i obcí o pár tisících obyvatel,“ říká Martin Barry, zakladatel a ředitel reSITE, který vedle prestižní konference v letošním roce nabídne i další festivalový program.

Koncepce konference reSITE, která v předchozích dvou ročnících přilákala přes 600 řečníků a posluchačů z dvaceti zemí, je mezioborovost. V jednotlivých panelech se potkávají developeři s úředníky, architekti s experty na dopravu, urbanisté s ekonomy, politici s aktivisty pracujícími s veřejným prostorem… Unikátní koncept získal již od prvního ročníku důvěru skutečných hvězd, jakými jsou Winy Maas (MVRDV), Enrique Penalosa (bývalý starosta, Bogota), Craig Dykers (Snohetta), Reinier de Graaf (OMA), Alexandros Washburn (hlavní plánovač, New York) nebo známý městský urbanista z Dánska Jan Gehl.

S ohledem na poptávku mezi českými a moravskými městy bude k  pilířům programu reSITE 2014 patřit téma tvorby strategických plánů. Středoevropské města obvykle nemají jasnou vizi – s jasnými cíli a indikátory ekonomického a sociálního růstu a tvorby udržitelného městského životního prostředí. Vytvářené strategické plány jsou mnohdy redukované na prostorové představy a regulativy – města zřídkakdy znají své největší ekonomické devizy a vědí, jak s nimi efektivně nakládat.

Ekonomický vhled, humanizace a kultivace fyzického a sociálního prostoru města, zaměření se na kvalitní data a interdisciplinární spolupráci a koordinaci z pohledu vedení města – to vše opět poskytne zdejším starostům, jejich týmům a představitelům samosprávy nové modely řízení pro jejich vlastní praxi,“ doplňuje programový ředitel reSITE Osamu Okamura.

Mezi pozvanými hosty reSITE 2014 jsou: Michael Kimmelman [hlavní kritik architektury v New York Times • NYC] / Edward Glaeser [ekonom • Harvardská univerzita • Cambridge] / Margaret Newman [Vedoucí štábu Janette Sadik-Khan • Odbor opravy města New York • NYC] /  Kate Ascher [Happold Consulting • Londýn] / Tomáš Hudeček [primátor hl. m. Praha] / Eugene Asse [ředitel Moskevské školy architektury • Moskva] / Andrej Griněv [Artkartel • Moskva] / Tomáš Ctibor [Institut plánování a rozvoje • Praha] / Petr Palička [Penta Investments • Praha] / Adam Greenfield [London School of Economics • Londýn] / Jan Ludvík [Karlin Group • Praha] / Erik Frijters [Fabric • Rotterdam] / Pavel Hnilička [Institut plánování a rozvoje • Praha] / Fritz Kuhn [primátor Stuttgartu • Německo] / Michel Desvigne [Michel Desvigne Paysagiste • Paříž] / Michael Brown [ředitel • Calgary Municipal Development Authority • Calgary] / Jón Gnarr [primátor města Reykjavík, Island] / Maxwan [Rotterdam] / Henk Ovink [hlavní poradce organizace Hurricane Sandy Rebuilding Task Force • Washington D.C.]

Zaregistrujte se dnes!!
Při online registraci do 28. února 2014 získáte slevu ve výši 15% z registračního poplatku. Pro přihlášené do 15. března platí sleva 10% ze vstupného. Pro zájemce registrované po 12. červnu bude registrační poplatek za konferenci navýšen o 15% proti plné výši registračního poplatku 

http://resite.cz/cs/registration/

Pro další informace ohledně témat, hostů a dalších projektů sledujte naše kanály:
faceboook | www.facebook.com/reSITEfestival                          
twitter | @reSITEfestival
web|resite.cz
tumblr |resite-festival.tumblr.com

Festival reSITE založil v roce 2011 americký urbanista Martin Barry. Jeho programovým ředitelem se stal loni díky grantovému programu Nadace Vodafone Rok jinak architekt Osamu Okamura, dříve dlouholetý šéfredaktor architektonického časopisu ERA21.

Pod záštitou: Hl.m. Praha, Embassy of the United States, Česká komora architektů
Konferenci podporuje Penta
Spoluorganizátor: Institut plánování a rozvoje hl.m. Prahy (dříve URM)
Sponzoři: Atkins and Langford Development, CMC architects, Karlín Group
Mediální partneři: ArchDaily, ASB, Architekt, ERA 21, ARCH
tisková zpráva


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.