Nábřeží Loučné v Litomyšli bude mít po opravě přírodní ráz

Nábřeží Loučné v Litomyšli bude mít po opravě přírodní ráz

 
 
 
 

Nábřeží Loučné v Litomyšli bude mít po opravě přírodní ráz

Na příští rok je plánována architektonická soutěž na návrh řešení území.

Nábřeží řeky Loučné - úprava území Vodních valů a vybavení parku u Smetanova domu (zdroj foto: nadace PROMĚNY) Nábřeží řeky Loučné - úprava území Vodních valů a vybavení parku u Smetanova domu (zdroj foto: nadace PROMĚNY)

Projektant: architektonická soutěž Cena nadace PROMĚNY 2013
Rozloha parku: 1 ha (Vodní Valy) + 1,5 ha (park u Smetanova domu)
Nábřeží řeky Loučné - úprava území Vodních valů a vybavení parku u Smetanova domu (zdroj foto: nadace PROMĚNY)
(ČTK) -
Nábřeží řeky Loučně v Litomyšli, které čeká oprava, si zachová přírodní ráz. O jeho podobě spolurozhodovali obyvatelé města na základě dotazníků, workshopů i výtvarné dílny pro děti. Jejich představy se stanou součástí architektonické studie. Oprava nábřeží má stát asi 30 milionů korun, dotací až 25 milionů se na ní bude podílet nadace Proměny. ČTK o tom informovala Jolana Říhová z nadace.

"Zapojení lidí do procesu postupné přeměny místa je důležitou součástí projektů, kterým poskytujeme podporu. O participaci se často mluví, málokdy však s konkrétní představou, jak ji realizovat. V Litomyšli chceme různými příklady ukázat, že se komunikace s lidmi městům vyplatí a že nabízí skrytý potenciál,"
uvedla Říhová.

Obnova nábřeží řeky Loučné se připravuje od začátku letošního roku. Na příští rok je plánována architektonická soutěž na návrh řešení území. Opravené nábřeží se má otevřít na přelomu let 2015 a 2016.

Nadace Proměny spolupracuje s městem
na přípravě projektu, organizuje architektonickou soutěž, napomáhá při výběrovém řízení na dodavatele stavby. Pokud město splní stanovené podmínky, může od nadace získat finanční příspěvek na zajištění údržby nábřeží na tři roky po jeho dostavbě.
Nábřeží řeky Loučné - úprava území Vodních valů a vybavení parku u Smetanova domu (zdroj foto: nadace PROMĚNY)
Nábřeží Loučné se má stát odpočinkovou rekreační plochou pro trávení volného času. Lokalita je vymezena hostincem Za vodou a mostem u Smetanova domu. Navazuje na parter, jehož úpravu už provedl architekt Josef Pleskot, a prodlouží se tak stávající promenáda.

Související články:


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.