Obchodní škola a studentské centrum v kampusu Manchester Metropolitan University

Obchodní škola a studentské centrum v kampusu Manchester Metropolitan University

 
 
 
 

Obchodní škola a studentské centrum v kampusu Manchester Metropolitan University

Vynikající tepelná účinnost a estetické kvality zajistily společnosti AGC Glass uplatnění při realizaci nové budovy Business School and Student Hub (Obchodní škola a studentské centrum) v kampusu Manchester Metropolitan University. Inovativní fasáda kosočtvercové budovy je tvořena zhruba 8 000 m2 spojených tabulí (tvořících jednolitý povrch), střídavě plochých průhledových panelů a vystouplých obloukových panelů sestavených ze škály skel společnosti AGC.Vystouplá část využívá dichroický (dvoubarevný) film od specializovaného dodavatele. Film je součástí vystouplých panelů a v závislosti na úhlu, z něhož budovu pozorujete, a na světelných podmínkách, vytváří různé barevné efekty. Součástí dynamického designu budovy je i široké využití šedých a bílých keramických frit na vnitřním i vnějším povrchu izolačních dvojskel, jejichž pomocí bylo dosaženo estetického efektu zamýšleného architektem i řízení tepelného zisku a modulace světla pronikajícího do budovy.

Na skleněné fasádě budovy je použito téměř 10 000 m2 reflexního skla Stopsol Supersilver Clear společnosti AGC, které poskytuje zvýšenou protisluneční ochranu a vysokou světelnou prostupnost. Kromě toho bylo použito také nemalé množství skla také Stopray Clearvision 50T a to konkrétně 1 000 m2 ve tloušťce 10mm. Toto nízkoemisivní sklo s povlakem nanášeným magnetronem představuje řešení, jež kombinuje ochranu proti slunečnímu záření v létě a tepelnou izolaci v zimě a navíc přináší výhodu extra čirého skla Clearvision. Tato varianta je také jedním z kalitelných skel s povlakem ze škály AGC, které bylo vyvinuto tak, aby se optimalizovala efektivita opracování, pružnost a ziskovost.

Nová budova Business School and Student Hub v kampusu Manchester Metropolitan University se může honosit i skvělým hodnocením v oboru ochrany životního prostředí, neboť zásluhou společnosti AGC a jejích partnerů využívá obnovitelné zdroje, energeticky účinné vytápění a osvětlení a vysoce výkonné zasklení. Budova získala certifikát ‘Excellent’ (Vynikající) v systému hodnocení BREEAM, které posuzuje budovy z hlediska jejich vlivu na životní prostředí.

Další informace o výrobcích společnosti AGC naleznete na: www.YourGlass.com.
zdroj: AGC


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.