Orts-Trullenque: Saforská škola architektury

Orts-Trullenque: Saforská škola architektury

 
 
 
 

Orts-Trullenque: Saforská škola architektury

Nová minimalistická budova vedení školy architektury v Gandía, ve Španělsku.


Místo: čtvrť Benipeixcar, město Gandía, oblast Safor, kraj Valencia, Španělsko
Klient: CTAV (College of Architects of Valencia)
Architekt:
Orts-Trullenque
Hlavní architekti: Marta Orts, Carlos Trullenque
Spolupráce: Carlos Nieto – Ana Ábalos – Nacho Fós
Statika: Javier Cases
Stavební řešení: Vicente Sevila
Technické řešení: GIA (Luis Sanchis – Agustí Vila)
Dodavatel: OTP Construcciones
Foto: Diego Opazo

Autorská zpráva:
Nové sídlo CTAV v Gandía leží v neurčitém místě, na vrcholku mezi starou čtvrtí Benipeixcar a novou zástavbou bez jasých rysů. Nové sídlo má fungovat jako místo, které naplní všechny požadavky architektonické fakulty a které se především stane místem setkávání členů profese, profesních akcí a diskusí. Projekt proměnil dané místo v přechodný prostor mezi oběma městskými oblastmi, uklidnil ho, přičemž respektuje pestrost menšího měřítko, tak charakteristického pro okolí. Budova minimalizuje svou přítomnost v místě, snaží se využít optické dematerializace a nejasnosti. Jednoduchý prosklený objem, který je dále dělen na další objemy, jako prázdna dvou dvorů v horním patře nebo různě podle dispozic rozmístěné dřevěné desky na fasádě. Ve snaze snížit tektonické prvky, jsou konstrukční systém a ostatní systémy budovy integrovány. V důsledku toho se kovové vchody proměňují v opakující se žebroví, které tvoří difúzní podpůrné roviny obložené skleněnými a dřevěnými panely.

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.