Pardubice chtějí další odklad úprav Tyršových sadů

Pardubice chtějí další odklad úprav Tyršových sadů

 
 
 
 

Pardubice chtějí další odklad úprav Tyršových sadů

(ČTK) - Město Pardubice požádalo poskytovatele dotací o prodloužení termínu zahájení revitalizace Tyršových sadů. Stále nemá uzavřené výběrové řízení, protože ho zrušil antimonopolní úřad. Práce měly začít v únoru, radnice chce odklad na duben. Novinářům to řekla primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice).


Antimonopolní úřad by měl podle primátorky v březnu rozhodnout, zda je tendr platný, nebo jej bude muset město vypsat znovu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) výběrové řízení zrušil kvůli přísně nastaveným požadavkům na technickou kvalifikaci uchazečů o zakázku.

"Snažíme se nezahálet a být připravení na podpis smlouvy se stavební firmou. Pokud ÚOHS výběrové řízení zruší, připravujeme si nové výběrové řízení, které bude otevřené a jednokolové," řekla primátorka.

O prodloužení termínu by měl poskytovatel evropské dotace rozhodovat tento týden. Celková výše dotace je 76,3 milionu korun a dosud nebylo nic proplaceno, řekla mluvčí Regionální rady Severovýchod Eva Jouklová. O změnu termínu Pardubice žádaly v minulosti už jednou.

Revitalizace Tyršových sadů se odkládá dlouho. V roce 2008 se o ní začalo hovořit jako o jednom z evropských projektů, které město zařadí do takzvaného integrovaného plánu rozvoje města. Už předtím vznikly studie na proměnu centrálního parku, které ale byly v roce 2009 zastaralé a musel se nechat vypracovat nový projekt.

O dva roky později měla radnice povolení kácet zastaralé stromy. Úpravu zanedbaného parku ale zdržely protesty ochránců přírody. Vadilo jim nadměrné kácení stromů a keřů a vysoké náklady projektu. Projekt se postupně měnil, redukovala betonová promenáda, omezil se počet vykácených stromů, drahé lavičky nahradily levnější. Redukce ovšem nezaznamenala úsporu, odhady na revitalizaci zůstávají 90 milionů korun. Stavební práce téměř začaly už předloni. Vítěz soutěže na úpravu parku však nakonec odmítl práce udělat a od smlouvy odstoupil.

Doplněno Stavbaweb:

Tyršovy sady v Pardubicích
Soutěž na urbanistické a architektonické řešení Tyršových sadů : 2002
Vítězný návrh: Atelier Zahrada nad Metují / Tomáš Jiránek
Spoluautoři: A. Jiránková, M. Lehmann, M. Turba, J. Vyškovský
Projekt: 2010-2011
Hlavní projektant:
New Visit, s.r.o., Tomáš Jiránek – hlavní architekt
Spoluautoři: Marek Lehmann,  Vlastimil Koupal


Podrobné informace o projektu naleznete i na stránkách Pardubic - Revitalizace Tyršových sadů.
Prezentaci návrhu zde.


Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.