Park Hvězdička s nízkoprahovým centrem v Brně

Park Hvězdička s nízkoprahovým centrem v Brně

 
 
 
 

Park Hvězdička s nízkoprahovým centrem v Brně

(ČTK) - Brno postaví za 35 miliónů nový park a centrum pro sociálně slabé. Architektonický návrh pochází z Ateliéru zahradní a krajinářské architektury Zdeňka Sendlera (doplněno Stavbaweb).


Nový Park Hvězdička s nízkoprahovým centrem vznikne v Brně ve zdevastovaném vnitrobloku ulic Hvězdová, Francouzská, Stará a Bratislavská
. Projekt za více než 35 miliónů korun má zvelebit část města, v níž žijí sociálně slabší rodiny. Celkem 85 procent nákladů pokryje dotace z Evropské unie. Práce by měly začít na jaře, řekl ČTK náměstek brněnského primátora Oliver Pospíšil.
 

Rada města schválila ve středu zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku. „Pokud nenastanou komplikace, mohlo by se začít na začátku května. Vše by mělo být hotovo za sedm měsíců,“ uvedl Pospíšil.
 
Investice zahrnuje vybudování dětského hřiště s herními prvky, sportovní hřiště, mobiliář, zpevněné plochy a doplnění zeleně. „Jako součást parku vznikne nízkoprahové centrum pro volnočasové aktivity včetně vnitřního vybavení. Konstrukce bude z montovaných buněk,“ uvedl Pospíšil.
 
Cílem radnice je zkultivovat parkem prostředí. „Vnímáme to jako zajímavou sociologickou sondu. Vyzkoušíme, jak sociálně slabší rodiny prostředí přijmou a zda na ně bude mít vliv,“ řekl náměstek. Zároveň připustil, že hrozí nebezpečí vandalismu. „Počítáme se zvýšenou údržbou. Takové riziko však není důvod, proč bychom projekt nezrealizovali. Na místě navíc bude správce, který bude park hlídat a bude za něj zodpovědný,“ dodal Pospíšil.

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o projektu naleznete ZDE.
 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.