Pasivní dům Skalice

Pasivní dům Skalice

(8. 2. 2017) Archcon atelier

   
 
 
 
 

Pasivní dům Skalice

Komfortní rodinný dům v moderním stylu vhodný k umístění i na svažitém pozemku. Jádrem vstupního podlaží je velkorysý obytný prostor členěný ve dvou různých výškových úrovních. V nižším podlaží se nachází klidná zóna s ložnicemi a nezbytným technickým zázemím.
Dům je orientován k jihu, rozměrná okna pokojů a venkovní terasy jsou chráněny proti letnímu slunci přesahem střechy a stropu. Založen je na betonových pasech, nosná konstrukce stěn stropů a střechy je navržena z masivních dřevěných panelů. Dům je tepelně izolován dřevovláknitými deskami a polystyrenem. Fasáda horního podlaží je obložena bezúdržbovými dřevěnými palubkami ze sibiřského modřínu, spodní patro je jednoduše omítnuto. Stěny v interiéru jsou převážně pohledové dřevěné, stejně tak i podhled zastřešení venkovních teras.

Autorská zpráva

Typový dům - PD01
Autor projektu: ARCHCON atelier, s.r.o.
Cena: od 5,3 mil. Kč (bez DPH)
Konstrukční systém: Masivní dřevěné panely
Roční spotřeba dle PHPP: 15 kWh/m2.a - ověřeno Centrem pasivního domu


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.