Peter Zumthor: Serpentine pavilion 2011

Peter Zumthor: Serpentine pavilion 2011

 
 
 
 

Peter Zumthor: Serpentine pavilion 2011

Pro veřejnost otevřeno: 1. července – 16. října  2011
Místo: Kensington Gardens v západním Londýně
Adresa: Serpentine Gallery, Kensington Gardens, Londýn W2 3XA
(Metro: South Kensington a Lancaster Gate)
Vstupné: zdarma


Peter Zumthor je náročný na výběr materiálů k vytvoření kontemplativních prostor, které evokují duchovní rozměr našeho fyzického prostředí.
Estetickým cílem Petera Zumthora je vždy přizpůsobit budovu přesně jeho účelu, fyzické tělo objektu emocionálnímu zážitku....
11. pavilon Serpentine Gallery
Autor: Peter Zumthor
1.7.-16.10. 2011
Foto: Walter Herfst
, fotoarchiv autora


Pavilon, který má za cíl podle slov svého autora pomoci svým divákům mít čas na odpočinek, pozorovat a pak, možná, začít znovu mluvit - možná ne. Materiály hrají důležitou roli, pomáhají designu, který klade důraz na roli smyslů a emocí ve vnímání architektury.

Kontemplativní prostor - zahrada v zahradě.
Hortus conclusus.
Po vstupu do kryté centrální prostory pavilonu, najdete uvnitř zahradu s otevřenou střechou a se sezením po celém obvodu. Vegetace nabízí divákům příjemný pohled. Pavilon, uzavřená rajská zahrada je výsledkem společného díla s holandským designérem Pietem Oudolfem. Pečlivě vybrané rostliny produkují celou řadu vůní, barev a textur, které konzumují jednotlivé tělesné smysly. Kromě toho přitahují do tohoto prostoru motýly a včely. Prvky temnoty a stínů oddělují abstraktní vnitřní prostor před hlukem a rozptýlení ve městě. Toto nečekané setkání s přírodou, rozjímání pod oblohou vytváří meditativní atmosféru.


Pavilon pro Serpentine Gallery navrhovali již Frank Gehry (2008), Rem Koolhaas (2006), Oscar Niemayer (2003) nebo Zaha Hadid  (2000).
Autorem posledního Serpentine Pavilonu byl Jean Nouvel.


Prohlédněte si pavilon na YouTube:
Vizualizace:Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.