Plzeňská Techmania vypisuje soutěž na interiéry nových expozic

Plzeňská Techmania vypisuje soutěž na interiéry nových expozic

(3. 2. 2012)

 
 
 
 

Plzeňská Techmania vypisuje soutěž na interiéry nových expozic

Plzeň 2. února (ČTK) - Plzeňské vědecké centrum a muzeum Techmania, které díky dotaci EU zahájilo rekonstrukci památkového objektu a rozšíření expozic za stovky milionů korun, hledá ve veřejné soutěži návrhy na řešení budoucích interiérů. Veřejná soutěž má pomoci najít nejlepší nápady na podobu interiérů dalších expozic science centra a nového 3D planetária. Veřejnosti se má supermoderní planetárium a nové expozice otevřít do poloviny roku 2014, řekl ČTK mluvčí Techmanie Tomáš Moravec.


Architektům a designérům se podle něj otevírá cesta ke spolupráci a sebevyjádření v originálním industriálním prostředí, které podpoří zájem zejména mladých lidí o vědu a techniku. "Bude to nepochybně velice kreativní práce plná výzev, neboť Techmania slouží jak zábavě, tak ke vzdělávání studentů a široké veřejnosti, a to vše musí být z interiérů patrné," uvedl. Techmania je nyní v části objektu tovární haly v hlavním areálu plzeňské Škodovky, takže industriální prostředí nabízí nevšední prostor pro popularizaci vědy a techniky.

současný stav vizualizace navrhovaného stavu

Loni získalo centrum na dostavby science centra a vybudování 3D planetária dotaci téměř 600 milionů korun. Podle plánů se má Techmania rozšířit nejen v současné průmyslové hale, ale zejména v památkově chráněné budově bývalé škodovácké jídelny, budovy známé jako ASAP z roku 1917. Stavba je unikátní tím, že tam byla poprvé použita technologie Hetzerových lepených vazníků, kdy opěrné body stavby drží originální lepidlo ze směsi tvarohu a vápna.

Podrobnosti a podklady k architektonické soutěži jsou na webu Techmanie.
 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 1. 2022 23:24:11

Re: Re: FN Ostrava.

Mimina?

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz