Polyfunkční dům Pitkovice

Polyfunkční dům Pitkovice

(11. 6. 2019) Praha 22 bude v Pitkovicích stavět polyfunkční dům se školou

 
 
 
 

Polyfunkční dům Pitkovice

(ČTK) - Praha 22 koupila pozemky v Pitkovicích o výměře zhruba 13.000 metrů čtverečních, chce zde postavit polyfunkční dům. Městská část tu plánuje mateřskou školu, lékařskou ordinaci a multifunkční sál. Mateřská škola by měla začít fungovat v březnu 2021. Investici Praha 22 odhaduje na 40 až 60 milionů korun, sdělila ČTK mluvčí Prahy 22 Petra Vaňková.

Valnou část by měl zaplatit pražský magistrát. Městská část se bude investičně podílet zhruba z deseti až 15 procent, tyto peníze by měly jít hlavně na přípravu projektu a zasíťování pozemku.

Praha 22 chce zajistit co nejrychlejší výstavbu, nechá proto pravděpodobně vystavět montovanou dřevostavbu. Objekt by měl sestávat ze tří modulů, představila městská část v prezentaci. Inspirovala se multifunkčním objektem v Ďáblicích, ve kterém od podzimu 2018 sídlí tamní radnice.

V prvním modulu by měly být třídy mateřské školy, které by bylo možné později případně přeměnit na třídy 1. stupně základní školy. Ve druhém by měl být prostor například pro školní jídelnu, hlavně ale pro velký sál k pořádání společenských a jiných akcí. Ve třetím se počítá s ordinací praktického lékaře a klubovnami pro zájmovou činnost. Mohl by tu být také obchod a kanceláře k pronájmu.

V současné době tři architektonická studia připravují projekty, které mají předložit do 12. července. Do konce července by měl být vybrán vítězný návrh a podepsána smlouva. Do konce srpna 2020 by měla vyhodnocena soutěž na zhotovitele stavby, který by měl začít práce v září 2020.

Prahu 22 tvoří Uhříněves, Pitkovice a Hájek u Uhříněvsi. Žije zde více než 10.000 lidí.

Doplněno Stavbaweb:

Do 12. července budou předloženy 3 variantní studie, které zpracovávají tyto kanceláře:
Archiw Studio – osvědčená kancelář, 2. místo hodnotící komise u projektu MŠ V Bytovkách
A.LT Architekti – projekt v Ďáblicích
Studio A91 – doporučení městského architekta
• další 3 kanceláře byly osloveny, ale nejsou schopni z pracovních důvodů dodat studie do požadovaného termínu
Na ploše je dle platného územního plánu plánována Veřejně prospěšná stavba 51/VS/51  – mateřská škola / základní škola / střední škola. Jiné využití není přípustné.
Více informací najdete ZDE.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.