Praha 3 chce architektonickou soutěž na náměstí Jiřího z Lobkovic

Praha 3 chce architektonickou soutěž na náměstí Jiřího z Lobkovic

(10. 6. 2019) Do pondělí je přímo na náměstí umístěn informační kontejner, kde se mohou lidé k projektu rekonstrukce vyjádřit

 
 
 
 

Praha 3 chce architektonickou soutěž na náměstí Jiřího z Lobkovic

(ČTK) - Radnice Prahy 3 plánuje úpravy náměstí Jiřího z Lobkovic u Olšanských hřbitovů, na které vypíše architektonickou soutěž. Radní městské části tento týden rozhodli o vytvoření pracovní skupiny, která připraví její zadání. Radnice postupně opravuje i jiná náměstí, další jsou v plánu.

Náměstí se nachází na Vinohradské ulici u tramvajové zastávky Olšanské hřbitovy. "Je jedním z největších náměstí v městské části Praha 3, vzhledem ke své poloze i potenciálně jedno z nejvýznamnějších, přesto dnes působí dost rozpačitým dojmem a dlouhodobě čeká na zásadnější revitalizaci," píše se ve schváleném dokumentu.

Soutěž na novou podobu prostranství bude předcházet příprava jejího zadání, které zpracuje pracovní skupina. V té zasednou zástupci koaličních stran TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených, úředníci městské části, odborníci a zástupci místní komunity.

Třetí městská část v posledních letech opravila některá menší žižkovská náměstí, například Komenského nebo Kostnické. Další, jako Tachovské nebo Žižkovo, jsou v plánu. Zřejmě nejvíce emocí pak budí dlouho chystaný návrh rekonstrukce náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech. Minulé vedení radnice zastavilo přípravu oprav podle upraveného projektu z roku 2002 a zatím není jasné, jak bude postupovat nová koalice. Do pondělí je přímo na náměstí umístěn informační kontejner, kde se mohou lidé k projektu rekonstrukce vyjádřit.

Hlavní město chystá také kompletní rekonstrukci Vinohradské ulice, jejíž příprava se nicméně zadrhla a zřejmě začne až v roce 2021. Původně ji chtělo hlavní město zkoordinovat s aktuální opravou tramvajové trati, aby nebylo nutné rušnou třídu rozkopat dvakrát. Kvůli zdržení při získávání povolení a stavu kolejí, u kterých už podle dopravního podniku nebylo možné s opravami čekat, se to nakonec nepodařilo. Na Vinohradské budou podle magistrátních plánů rozšířeny chodníky, přibudou odpadkové koše nebo lavičky a rovněž by měly být všechny zastávky bezbariérové.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

12. 6. 2019 10:55:34. Re: Praha 3 chce architektonickou soutěž na náměstí Jiřího z Lob... Jitka

  Když se podívám na mapu, tak nechápu, jak se může i oplocený areál školy a školky, kolem kterého jsou jen ulice, považovat za součást náměstí. Skutečným náměstím je jen veřejně přístupná menší část severně od tohoto areálu. Jedná se i v tomto případě o jedno z největších náměstí Prahy 3?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.