Praha 6 chystá rozšíření areálu Petynka

Praha 6 chystá rozšíření areálu Petynka

Otevřená 1072/4, 169 00 Praha 6

(22. 1. 2016)

   
 
 
 
 

Praha 6 chystá rozšíření areálu Petynka

(ČTK) - Praha 6 plánuje rekonstrukci a rozšíření koupaliště na Petynce. Vznikne moderní krytý bazén a vodní svět, ale i zimní kluziště, restaurace a parkovací dům. Náklady se vyšplhají na zhruba 170 milionů korun. Donedávna koaliční Strana zelených žádá architektonickou soutěž. Vedení městské části s tím ale nesouhlasí.

Podle městské společnosti SNEO, která rekonstrukci organizuje, by práce měly být dokončeny do konce volebního období, tedy do roku 2018. Firma na začátku měsíce vyhlásila soutěž, v níž hledá zpracovatele studie.

"Rada Prahy 6 opakuje chyby svých předchůdců - ideový záměr takto velkého projektu neprojednala s veřejností, zpracovatele projektu hledá podezřelým způsobem a jasno není ani ve financování projektu," tvrdí bývalá radní Petra Kolínská (SZ). Vedení společnosti i radnice ale výtky odmítají.

"Zvolená cesta šetří veřejné prostředky, vždyť na dosavadních 22 studií bylo vynaloženo bezmála deset milionů korun bez jakéhokoliv praktického výsledku. Další architektonická soutěž by znamenala více než roční zdržení projektu a doplnění stávajících návrhů o návrh další," reagoval předseda představenstva SNEO Tomáš Jílek (TOP 09).

Akciová společnost SNEO má na starosti investice a správu nemovitostí Prahy 6. Základní kapitál činí téměř 250 milionů korun. V minulosti se zabývala především privatizací bytů. Stávající rada firmu vloni reorganizovala, zrušila nákladné externí služby právníků a vyměnila vedení firmy. Podle starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) bylo cílem "zpřetrhání klientelistické sítě a resuscitace firmy".

Doplněno Stavbaweb:
SNEO, městská obchodní společnost, která je formálním vlastníkem areálu a má rozšíření Petynky ve svém Střednědobém strategickém plánu, vyhlásila 5. ledna výběrové řízení na zpracovatele Shrnující dispoziční a kapacitní studie dostavby sportovně-rekreačního areálu Petynka.
Výzva k podání nabídek je neveřejná (nebyla zveřejněna ani na webových stránkách SNEO ani na profilu zadavatele) a zadávací podmínky téměř vylučují dobrý výsledek. Zájemci mají na podání nabídky 21. dnů, přičemž fyzická prohlídka areálu se koná jen 9 dnů před koncem lhůty pro podání nabídek. SNEO přitom poptává nejlevnější nabídku s nejrychlejší realizací, kvalita architektonického provedení zadavatele nezajímá.
Zdroj: Zelení: Požadujeme architektonickou soutěž na rozvoj areálu Petynka

www.koupalistepetynka.cz

 
 
 
 
50.0903347
14.3818616
Praha 6 chystá rozšíření areálu Petynka

Praha 6 chystá rozšíření areálu Petynka
Otevřená 1072/4
169 00 Praha 6

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

4. 2. 2016 09:59:03. Re: Praha 6 chystá rozšíření areálu Petynka. Stavbaweb

  Praha 6 má již 22 návrhů
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/216411000140203-udalosti-v-regionech/obsah/450309-koupaliste-na-petynce-v-praze-6-projde-rozsahlou-rekonstrukci-krome-noveho-kryteho-bazenu-se-ma-rozsirit-i-cely-areal


Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.