Praha nechá opravit opěrnou zeď na Kampě, poničila ji velká voda

Praha nechá opravit opěrnou zeď na Kampě, poničila ji velká voda

 
 
 
 

Praha nechá opravit opěrnou zeď na Kampě, poničila ji velká voda

(ČTK) - Praha nechá na Kampě opravit opěrnou zeď, kterou poničila povodeň loni v červnu. Zeď je součástí protipovodňových opatření. Hlavní město nyní vypsalo výběrové řízení a hledá firmu, která stěnu opraví. ČTK to zjistila ze seznamu veřejných zakázek. Své nabídky mohou firmy magistrátu posílat do 27. března. Samotná rekonstrukce by měla trvat tři měsíce od podpisu smlouvy.


Rekonstrukce se týká zdi v úseku mezi budovou Českého rybářského svazu a Sovovými mlýny. Stávající brána a torzo zdi před Sovovými mlýny je jediné co zbylo z valů, které oddělovaly jednotlivé zahrady na Kampě. Zdivo je smíšené, složené z opuky, křemence a plných cihel. Kvůli loňské povodni je však zeď v havarijním stavu. Kromě samotné zdi bude vybraná firma ještě opravovat také její bezprostřední okolí.

Kolik bude rekonstrukce stát, zatím není jasné, přesná cena vzejde z výběrového řízení. Podle dokumentace však město nepředpokládá, že by přesáhla 3,6 milionu.

V rámci protipovodňových úprav chce vedení města rovněž rozšířit koryto Rokytky v Nedvězí a zdvojnásobit počet čerpadel na Rokytce v dolní Libni. Tady je nyní šest čerpadel, v budoucnu jich má být dvojnásobek. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.