Praha si nechá vypracovat studii území Holešovice Bubny-Zátory

Praha si nechá vypracovat studii území Holešovice Bubny-Zátory

(21. 11. 2016) Zpracovatelem studie bude IPR.

 
 
 
 

Praha si nechá vypracovat studii území Holešovice Bubny-Zátory

(ČTK) - Praha si nechá vypracovat studii rozvoje území Holešovice Bubny-Zátory. Rozhodli o tom pražští radní. Zpracovatelem studie bude Institut plánování a rozvoje (IPR). Studie stanoví základní parametry uspořádání území včetně založení nové čtvrti. Území Bubny-Zátory je mezi stanicemi metra Vltavská a Nádraží Holešovice a z větší části jej tvoří zanedbaný brownfield.

„Studie navrhne a upřesní základní parametry uspořádání a regulace území,“ píše se v materiálu, který schválili radní. Rovněž rozvrhne rozsah a kapacitu zastavěných ploch, určí maximální možnou výšku staveb nebo vymezí veřejná prostranství a umístění takzvané občanské vybavenosti, knihoven či škol a školek.

Dokončený dokument bude sloužit jako podklad pro změnu územního plánu, pro konkrétní rozhodování v daném území a pro přípravu a realizaci investic do technické a občanské vybavenosti.

IPR studii po vyhotovení odevzdá ji magistrátu a ten následně zajistí projednání materiálu s dotčenými orgány a organizacemi. Jakmile magistrát shromáždí všechny připomínky, IPR je zapracuje do finální verze. Náklady na pořízení studie by měly být tři milióny korun.

Bubny-Zátory jsou společně například s Nákladovým nádražím Žižkov nebo Smíchovským nádražím jedním z velkých rozvojových území. Majitel části pozemků, společnost Orco Property Group, plánuje postavit novou čtvrť s byty, kancelářskými prostory, školami nebo zdravotnickými zařízeními. Celkově by tu mělo vyrůst 1,2 miliónu metrů čtverečních nadzemních ploch.

Doplněno Stavbaweb:
IPR / Bubny
Arnika / NádražíBubny-Zátory

Komentáře ke článku

 
 
 
 

21. 11. 2016 15:26:01. Re: Praha si nechá vypracovat studii území Holešovice Bubny-Záto... Jitka

  Připomenutí Nákladového nádraží Žižkov je výstižné. Na obou místech se magistrát začal zabývat územní studií až když vlastník připravil vlastní plán zástavby.

22. 11. 2016 18:36:09. Re: Re: Praha si nechá vypracovat studii území Holešovice Bubny-... Martin

  Studií na Holešovice Bubny bylo tolik, že si už ani nepamatuji přibližný počet jen od 50. let. Vždy podléhaly v té době módní formě: Moskvě s bulváry a dortovými mrakodrapy, pak soliterní domy s úřady podle Paříže, které se snad z historického jádra vystěhují. Jindy velikánské bloky s mezerou na park, když převládla úcta k propojování zeleně odněkud nikam. Pak developerské projekty s přetlustými domy, první takovou přivezl pan Řehák z Ameriky a pak další a další vlastníci kusu toho pozemku. Dnes dospěje studie k minimálním blokům s úzkými ulicemi a snad alespoň jedním a malým náměstím po vzoru Karlína. Dost studií, regulační plán je třeba!

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.