Pražská rada schválila memorandum na podporu koncertní síně

Pražská rada schválila memorandum na podporu koncertní síně

(28. 4. 2010)

 
 
 
 

Pražská rada schválila memorandum na podporu koncertní síně

Útvar rozvoje hlavního města bude hledat vhodnou lokalitu, sdružení zase připraví možné funkční využití nového centra.


Praha 27. dubna (ČTK) - Praha bude spolupracovat se sdružením, které usiluje o výstavbu nové koncertní síně. Memorandum o spolupráci dnes schválila městská rada. Radní Ondřej Pecha (ODS) ČTK řekl, že společný dokument podepíšou obě strany do dvou týdnů. Prvním úkolem bude podle Pechy najít vhodnou lokalitu tak, aby bylo toto místo zaneseno i do připravovaného územního plánu.

"Útvar rozvoje hlavního města bude hledat vhodnou lokalitu, sdružení zase připraví možné funkční využití nového centra," uvedl Pecha. Podle něj by totiž nová budova neměla být pouze koncertním sálem, ale měla by sloužit i dalšímu kulturnímu využití.

Koncertní sál by měl mít minimální kapacitu 1800 míst. Postup při přípravě by měl řešit koordinační výbor, v kterém budou zástupci města, útvaru rozvoje i Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze.

Předsedou sdružení na podporu koncertní síně je ředitel festivalu Pražské jaro Roman Bělor, členem je údajně také architekt Josef Pleskot.

Na tom, že koncertní sál Praze chybí, se shodují jak hudebníci, tak politici a úředníci. O výstavbu usilují různé iniciativy už několik desetiletí. Metropole ale dosud nemá ani vhodné místo, v minulosti se mluvilo například o Štvanici.

Nový koncertní sál mohl v hlavním městě stát už od poloviny 90. let, tehdy ho chtěli japonští investoři darovat České filharmonii ke stému výročí. Projekt byl připraven, ale tehdejší ministr kultury Milan Uhde a primátor Milan Kondr záměr nakonec odmítli.

Koncerty klasické hudby se v Praze konají především v Rudolfinu, Smetanově síni v Obecním domě nebo v Kongresovém centru Praha.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.