Prémiová zrcadla MIROX 4GREEN: Ekologie a výjimečná kvalita

Prémiová zrcadla MIROX 4GREEN: Ekologie a výjimečná kvalita

(10. 6. 2019) Ideální pro aplikace využívající podsvícení

   
 
 
 
 

Prémiová zrcadla MIROX 4GREEN: Ekologie a výjimečná kvalita

Minimální ekologická stopa v interiéru a výjimečná kvalita – to jsou hlavní znaky nové řady prémiových zrcadel MIROX 4GREEN. Při jejich výrobě jsou použity výhradně bezolovnaté barvy, proto MIROX 4GREEN oproti standardním zrcadlům nezanechávají v interiérech téměř žádnou ekologickou stopu. Díky kvalitním parametrům je pak zrcadlo, které na český trh přináší největší světový výrobce plochého skla AGC Flat Glass Czech, ideální pro aplikace využívající podsvícení.

Jedinečné pro podsvícené aplikace
Zrcadla MIROX 4GREEN mají velmi vysoké kvalitativní parametry. Jsou totiž plně opakní, což znamená, že zcela zachovávají difuzi světla uvnitř pískované části a zajišťují tak dokonalou estetiku interiéru. „Vysoká opaknost je klíčovou vlastností v případě podsvícení zrcadla pomocí LED pásků. Díky tomu doporučujeme zrcadla MIROX 4GREEN pro všechny aplikace využívající podsvícení,“ doplňuje Klára Soukupová ze společnosti AGC.

Ekologie na prvním místě
Při výrobě prémiových zrcadel MIROX 4GREEN využívá AGC zcela bezolovnaté barvy. Proto dosahují tato zrcadla téměř nulové emise těkavých organických sloučenin v interiéru (VOC) a velice nízkou úroveň formaldehydu.  „Tím zaručujeme, že zrcadla MIROX 4GREEN přispívají k zlepšení kvality vzduchu v budovách, ve kterých jsou instalována,“ uvedl Petr Novák.

4 barevné varianty i snadná instalace
Zrcadla MIROX 4GREEN najdou uplatnění v mnoha typech interiérů, jako jsou koupelny, restaurace, prodejní galerie, školy, hotely, výtahy a podobně. Mohou být využity jako nábytek, obklady stěn nebo posuvné dveře. Hodí se například pro příčky, stoly, poličky,  vitríny nebo skleněné boxy. Zrcadla se vyrábí v čiré variantě z běžného základního skla typu float nebo z vysoce neutrálního základního skla, které zajišťuje výjimečný estetický vzhled. Mimo to jsou zrcadla dodávané v bronzové, šedé nebo černé barevné variantě.

Zrcadla jsou kompaktní se systémem společnosti AGC pro lepení skel FIX-IN, což usnadňuje práci instalačním firmám nebo samotným zákazníkům. Je možné je také velmi snadno zpracovat, například opracováním hran, broušením, vrtáním či vyřezáváním. Pro zvýšení bezpečnosti je možné zrcadla MIROX 4GREEN opatřit bezpečnostní fólií SAFE+.

AGC poskytuje technickou podporu zpracovatelům i instalačním firmám. Návod na zpracování a instalaci je také k dispozici na www.agc-yourglass.com

Pro mokro a vlhko
Prémiová zrcadla MIROX 4GREEN jsou odolná v mokrém a vlhkém prostředí, tedy v kuchyních nebo koupelnách. Nesmí však být ponořena do vody. Je také nutné je chránit před průnikem vody na zadní stranu skla, proto je spáry nutné utěsnit silikonem.

Zrcadla MIROX 4GREEN jsou odolná i proti některým adhezivům, jako jsou Oxime, Alcoxy nebo MS Polymery. Vykazují také více než sedmidenní odolnost vůči čpavku, který se může vyskytovat v některých čisticích prostředcích. 

Zrcadla MIROX 4GREEN se dodávají v rozměrech od 2000 x 3210 mm až do 6000 x 3210 mm při tloušťkách 3, 4, 5, 6 a 8 milimetrů.

__________

Proč využít pro MIROX 4GREEN bezpečnostní fólii SAFE+?
1. Díky této speciální fólii tak při případném rozbití zrcadla nehrozí poranění či poškození jiných věcí, protože se střepy k fólii přichytí
2. Fólie zároveň chrání lakovanou stranu zrcadla před poškrábáním
__________

podle podkladů společnosti AGC Glass Europe
Foto: © AGC Glass Europe

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.