Prodejna bytového textilu SCAN quilt® se zázemím

Prodejna bytového textilu SCAN quilt® se zázemím

 
 
 
 

Prodejna bytového textilu SCAN quilt® se zázemím

Fotogalerie ke článku (6)

1 NP

1 NP

2 NP

2 NP

Řez

Řez
Celá fotogalerie (6)

Adresa: Miletičova 104, Bratislava — Nivy
Klient: QUILTEX, a. s
Architekt: ATELIER KVADRANT, s. r. o./
Václav Mudra, Juraj Kerti — Bratislava
Projektant, profese: PROJEKTA, s. r. o., Bratislava
Dodavatel: ISO, s. r. o., Liptovský Mikuláš
Stavbyvedoucí: M. Daňo
Projekt pro SP: 02.02
Realizace: 11.02
Zastavěná plocha: 875 m2
Obestavěný prostor: 6125 m3
Užitná plocha celkem: 1388 m2

STAVEBNÍ NÁKLADY


Náklady stavby (bez DPH): 19 400 000 SK
Náklady na 1m2 už.plochy: 13 977 SK / m2 UP
Náklady na 1m3 obest.prost.: 3167 SK

ZADÁNÍ


Úkolem bylo rekonstruovat část skupiny staveb bratislavského„Centrálneho trhoviska“ — a to jatka. Jeto část tržnice obrácená k poměrně frekventovanétřídě s tramvajovou dopravou ve čtvrti Nivy. Investoremstavby je významný producent a obchodníks bytovým textilem (nealergické polštáře a přikrývkyz dutých vláken) Quiltex a. s. z Liptovského Mikuláše,který chtěl získat v Bratislavě reprezentačníprodejnu a obchodní základnu pro své výrobky,které nesou značku SCAN quilt. Zchátralým užitkovýmstavbám, které neměly žádný architektonickývýraz a netvořily žádný celek (pouze stály vedlesebe) jsme se snažili ve spolupráci se slovenskýmikolegy v duchu image firmy vdechnout moderníhoducha, a přívětivou — ne chladnou — eleganci.

POPIS STAVBY

Rekonstruovány byly dvě dotýkající se — navazujícístavby: Cihlová dvoupodlažní budova a hala seželezobetonovou skleletovou konstrukcí a světlíkem.Vznikl z nich jeden provozní celek. Na většině plochypřízemí obou staveb vznikla prodejna rozšířenáo galerii pomocí vložené ocelové konstrukce v hale.Patro v cihelné budově poslouží provozním potřebáminvestora (kanceláře a krátkodobé ubytování).Halová část obsahuje dvoupodlažní garáže.Demolovány byly přístavky k těmto dvěma budovám.Tak vznikl nástupní prostor.

KONSTRUKCE


Jak je výše uvedeno, předmětem rekonstrukce bylydvě stavby se dvěma odlišnými nosnými konstrukcemi:Cihelná stavba byla v hlavních rysech ponechánabeze změn, pro uvolnění přízemí byly použity ocelovéprvky — průvlaky, posílení zděných sloupů apod.Příčky jsou zděné z cihelných materiálů, okna jsouz rozhodnutí investora plastová se vzhledem dřeva.Stropy byly pokryty sádrokartonem. Podlahy bylyzcela odstraněny a nově provedeny jako plovoucíz lamel, nášlapná plocha lamino, vzhled světlý dub.Bylo instalováno plynové ústřední vytápění, radiátorypod okny.
Halová stavba si ponechala svůj konstrukčnísystém. Odstraněno bylo velké množství ocelovýchdoplňkových konstrukcí provozního charakteru. Bylyopraveny a zčásti vyměněny tepelné izolace a hydroizolacestřechy. Zcela vyměněn byl velký střešnísvětlík. Nově je proveden jako hliníková konstrukces výplněmi z materiálu Lexan (komůrkový akrylát).Kolmo k fasádě byla vyzděna do žel-bet konstrukcezeď, která halu rozdělila na dvě části. Za zdí bylyv hale vybudovány dvoupodlažní garáže s hydraulickouzvedací plošinou. Do zbylého prostoru haly,který přiléhá k cihelné budově, byla vložena ocelovákonstrukce (válcované profily, trapézový plecha beton) galerie s ocelovým schodištěm. Tato část, spolu s přízemím cihelné budovy tvoří prodejnu. Nagalerii vede rovněž výtah. Prodejna potřebujevýkladní skříně. Byly probourány a jsou opatřenyhliníkovými rámy, stejně jako dvoje vstupní dveřev této části stavby.
Součástí stavby byly pečlivě provedené venkovníúpravy z betonové dlažby, nové oplocení a sadováúprava podporující zachovaný strom. Fasáda jeosvětlena z chodníku i nástěnnými svítidly.Interiér prodejny jsme navrhli zčásti typový (firmaTANDEM, s. r. o., Spišská Nová Ves), z části atypický(design Václav Mudra, výroba TANDEM).

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.