První fáze výstavby rezidenčního komplexu DLOUHÁ LOUKA ukončena:

První fáze výstavby rezidenčního komplexu DLOUHÁ LOUKA ukončena:

 
 
 
 

První fáze výstavby rezidenčního komplexu DLOUHÁ LOUKA ukončena:

Staveniště bytového komplexu bylo předáno společnosti STRABAG.
Autorem projektu je architektonické studio Atelier EIS (doplněno Stavbaweb).

České Budějovice, 21. února 2012 – Společnosti Carpaterra Capital Partners a NOVA Projekt uzavřely první fázi výstavby rezidenčního komplexu DLOUHÁ LOUKA. První fáze zahrnovala výstavbu dopravního napojení, přípravu inženýrských sítí a přípravu staveniště pro zahájení výstavby vlastního objektu. Staveniště převzala společnost STRABAG, která zvítězila ve výběrovém řízení na generálního dodavatele stavby. Noví vlastníci bytů se do komplexu nastěhují již ve druhé polovině příštího roku.
Bytový dům DLOUHÁ LOUKA, vizualizace Atelier EIS
Ještě na sklonku roku 2011 byla v areálu staveniště vybudována přípojka elektřiny a datová přípojka, která zajistí budoucím obyvatelům domu vysokorychlostní internet a kabelovou televizi. Byl odvezen cihelný recyklát z demolice bývalé sodovkárny a z důvodu zajištění bezpečnosti bylo pro dobu výstavby opraveno oplocení celé lokality. Vybrány byly také dvě českobudějovické realitní kanceláře, Atkinson&Partners a Hanzlíková reality, které provedou zájemce procesem koupě bytu a pomohou případně se zajištěním zvýhodněného hypotečního financování koupě nemovitosti.

„V případě příznivého počasí bude ještě v únoru zahájeno budování přípojek, bude provedena přeložka parovodního potrubí a budou zahájeny hrubé terénní úpravy. Následně pak do konce prvního čtvrtletí odstartují práce spojené s budováním vlastního objektu. Noví majitelé bytů by se měli nastěhovat již ve druhé polovině příštího roku,“
uvedl Karl-Heinz Grieger, jednatel společnosti NOVA Projekt, která je developerem celého projektu.

Na nové majitele bytů na DLOUHÉ LOUCE čeká kromě umístění v centru města také řada dalších výhod, které nejsou v jihočeském regionu zcela běžné. Mimo jiné jde například o instalaci moderních podlahových konvertorů pod francouzskými okny či nepřetržitý monitoring garáží kamerovým systémem. V rámci standardu získá každý majitel bytu na DLOUHÉ LOUCE také domácí videotelefon s elektronickým vrátným, optickou přípojku pro internet s rychlostí 100 Mb/s, přípravu pro IP telefon se zvýhodněnými tarify nebo kabelovou televizi v HD kvalitě s balíčkem základních televizních programů zdarma.
Novinkou je řešení dodávky elektrické energie pomocí lokální distribuční soustavy. Ta bude provozována na nové generaci chytré sítě „smart grid“, která umožní mimo jiné on-line přístup koncových odběratelů elektřiny k údajům o spotřebě elektřiny ve svém bytu.
„Kromě moderních technologií výstavby je pro nás velmi důležitá také vysoká kvalita použitých materiálů. V rámci standardů vybavení bytů proto budou moci zájemci o byty na Dlouhé louce vybírat z nabídky koupelnového studia SIKO a ČEČETKA INTERIÉR,“ uzavírá Karl-Heinz Grieger.
Další informace naleznete na stránkách projektu -  www.dlouha-louka.cz.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
V místě zpustlého areálu sodovkárny Bratří Zátků z roku 1895 vyroste do jara 2013 bytový dům se 126 nadstandardně řešenými byty. Součástí výstavby je řešení přístupové cesty k bytovému domu a českobudějovické sportovní hale Na Dlouhé Louce i budování okolní infrastruktury, která zahrnuje parkovací místa i zeleň.
Autorem projektu je architektonické studio
Atelier EIS.

Související články:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.