Radnice předložila investorovi Amádeus Plzeň podmínky pro nový objekt na místě Kulturního domu Inwest

Radnice předložila investorovi Amádeus Plzeň podmínky pro nový objekt na místě Kulturního domu Inwest

(11. 8. 2011) Město Plzeň po několika sériích jednání a ve spolupráci s architekty a dalšími odborníky připravilo seznam podmínek, které bude požadovat po společnosti Amádeus Plzeň v souvislosti s výstavbou nového objektu na místě dnešního KD Inwest. Regulační podmínky vycházejí z vlastních představ vedení radnice diskutovaných i na poslední schůzi zastupitelstva, z podnětů obyvatel a občanských sdružení a z územního plánu pro celý blok vymezený ulicemi Americká, Sirková a Denisovo nábřeží.

 
 
 
 

Radnice předložila investorovi Amádeus Plzeň podmínky pro nový objekt na místě Kulturního domu Inwest

Město Plzeň po několika sériích jednání a ve spolupráci s architekty a dalšími odborníky připravilo seznam podmínek, které bude požadovat po společnosti Amádeus Plzeň v souvislosti s výstavbou nového objektu na místě dnešního KD Inwest. Regulační podmínky vycházejí z vlastních představ vedení radnice diskutovaných i na poslední schůzi zastupitelstva, z podnětů obyvatel a občanských sdružení a z územního plánu pro celý blok vymezený ulicemi Americká, Sirková a Denisovo nábřeží.


Vedení radnice monitoruje přípravy projektu průběžně a s investorem jedná. Intenzivněji do přípravy projektu vstoupilo na konci měsíce června. „Zaznamenali jsme řadu podnětů od obyvatel města, občanských sdružení i opozice v zastupitelstvu. Bylo žádoucí tyto podněty investorovi sdělit a vyžadovat jeho součinnost,“ sdělil technický náměstek primátora Petr Rund.

V červnu a červenci se uskutečnilo několik odborných jednání. Sešli se architekti města s dalšími odborníky. Tato skupina pak definovala seznam tzv. regulačních podmínek, které nyní radnice požaduje po investorovi do projektu zapracovat.

Mezi základní podmínky například patří:

• Požadavek na polyfunkční využití nové zástavby, kdy nové projekty musí zahrnovat a vhodně doplňovat několik funkcí současně, jako jsou obchod, služby, kultura, kanceláře, sport, prostory pro veřejnost a setkávání, volnočasové areály a další.

• Koncepce Americké třídy jako městského bulváru, na kterém budou respektovány stávající vzrostlé stromové aleje; bude vytvořen kvalitní urbanistický parter s použitím laviček, pítek, výtvarných artefaktů a dá zároveň prostor pro restaurační předzahrádky a místa k občerstvení, setkání nebo odpočinku.

• Požadavek na realizaci výrazově městských staveb s kvalitním a soudobým architektonickým výrazem. Regulační podmínky dále stanoví určité nepřekročitelné stavební čáry, které definují rozsah jednotlivých budoucích projektů, jejich výšku a rozsah zástavby.

• Nové projekty by měly umožňovat napojení stávajících tras pro pěší z historické části města do dalších míst, jako je například vlakové nádraží atd.

Radnice vyzvala společnost Amádeus Plzeň, aby projekt v požadované úpravě v srpnu představila veřejnosti. Následovat bude série jednání v rámci rady a zastupitelstva města.
„V tuto chvíli to vypadá tak, že na základě dohody s investorem se nám podaří dosáhnout toho, aby byla v objektu zachována kultura, volný čas, sportovní aktivity a doprava bude regulována tak, že nezatíží oblast více, než je tomu dosud,“ řekl náměstek Petr Rund.
tisková zpráva města Plzeň


Související články:

Firma chce bourat kulturní dům v Plzni a nechce, aby byl památkou
Plzeň vypíše soutěž na budoucí ztvárnění území s Domem kultury


 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz