Radnice v Liberci opouští od zásadní přeměny Sokolovského náměstí

Radnice v Liberci opouští od zásadní přeměny Sokolovského náměstí

 
 
 
 

Radnice v Liberci opouští od zásadní přeměny Sokolovského náměstí

(ČTK) - Liberecká radnice ustoupila kritikům a nepustí se letos do zásadní přeměny jižní části Sokolovského náměstí, které se nachází v horním historickém centru stotisícového města. Po výměně inženýrských sítí nechá radnice náměstí jen mírně zrevitalizovat, například úpravou stávající zeleně a ukrytím kontejnerů pod zem. ČTK o tom 20. února informovala mluvčí radnice Zuzana Minstrová.

Sokolovské náměstí - plánované etapy rekonstrukce (zdroj: liberec.cz)
Plánované etapy oprav - zdroj: Liberec.cz

Magistrát sice loni představil čtyři různé varianty, podle kritiků šlo ale fakticky jen o jednu, jež se v návrzích odlišovala v drobnostech. Kritikům také vadilo to, že radnice náměstí neposuzuje jako celek, ale v projektu řeší jen jednu část náměstí.

"Vycházíme vstříc přání mnoha občanů, abychom s celkovou přeměnou podoby náměstí ještě počkali," uvedla primátorka Martina Rosenbergová (ČSSD). Podle ní získali několik podnětů k revitalizaci náměstí od místních podnikatelů, obyvatel této lokality i účastníků veřejného projednání. Město se například bude zabývat nápadem, že morový sloup nemusí být vrácen na své původní místo na náměstí, ale mohl by stát v sousední Kostelní ulici. Barokní skvost z dílny Matyáše Brauna byl na náměstí do 30. let minulého náměstí. Mezi návrhy také je, aby se na náměstí, jež dnes slouží převážně jako velké parkoviště, vrátila tržnice. Lidé by na náměstí, pod níž se nachází bývalý největší protiatomový kryt města, také rádi viděli více zeleně.

Výběrové řízení na architektonické zpracování plochy náměstí jako celku ale současné vedení radnice vypisovat nebude. "Nevíme, kdy se vlastníci inženýrských sítí pustí do druhé poloviny náměstí. Necháme toto rozhodnutí na příští vedení města," konstatovala primátorka.

Výměna plynovodu, kanalizace a dalších zhruba sto let starých rozvodů by se měla v jižní části náměstí dělat od května do října. Pracovat se bude v prostoru vymezeném komunikacemi Mistrovský vrch, Železná a Růžová. Radnice nechá opravit povrchy komunikací, včetně podloží, a v Růžové ulici dělníci opraví i dešťovou kanalizaci a ulici předláždí. Náměstí by mělo vypadat o něco lépe i díky obnově zeleně a ukrytí kontejnerů na separovaný odpad pod zem.

Doplněno stavbaweb:
Více informací a návrhy úprav náměstí najdete na stránkách města Liberec - ZDE.


Související články:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.