Raul Pantaleo + Alexander Brodsky

Raul Pantaleo + Alexander Brodsky

(12. 10. 2018) Listopadová přednáška v rámci cyklu Jiná perspektiva

   
 
 
 
 

Raul Pantaleo + Alexander Brodsky

KDY: čtvrtek 1.11.2018

KDE: CAMP – IPR Praha (Vyšehradská 51, Praha 2)

Jak se staví ve válečných zónách a nejchudších zemích světa? Kde stojí hranice mezi architekturou a uměním? Nejen na to vám odpoví naši hosté. Na listopadovou přednášku v rámci cyklu Jiná perspektiva přijedou italský architekt Raul Pantaleo (TAMassociati) a Alexander Brodsky z Ruska.

Raul Pantaleo
„Vytvářet architekturu v uprchlickém táboře nebo v oblasti stižené válkou vyžaduje schopnost kombinovat funkčnost s tvůrčím rozletem, užitečnost s krásou, úspornost se znamenitostí.“
Raul Pantaleo je jedním ze zakladatelů studia  TAMassociati, které má centrálu v Benátkách a pobočky v Boloni, Terstu a Paříži. Ve své práci se věnují především tématu udržitelnosti a velmi často spolupracují na sociálních a humanitárních projektech. Studio je známé především svojí kooperací s italskou nevládní organizací Emergency, jež poskytuje potřebnou pomoc lidem žijícím ve válečných zónách. Pracovali v nejchudších zemích Afriky, například v Súdánu, Sierra Leone, Nikarague či Středoafrické republice. Projekty studia se vyznačují zasazením do kontextu, pro který jsou navrhovány. Na svém kontě mají více než 15 prestižních architektonických ocenění a vystavovali například i na bienále architektury v Benátkách.
TAMassociati pojímají architekturu jako službu obecnému blahu, která dokáže zvětšovat společenský i ekologický kapitál a zabraňovat společenské marginalizaci a vyloučení. Na stavbě dětské chirurgie v Ugandě spolupracovali s italským architektem Renzem Pianem.

Alexander Brodsky je ruský architekt a sochař žijící ve Švýcarsku. Nyní vyučuje na prestižní univerzitě ETH Curych. V 80. letech dosáhl uznání a popularity jako člen skupiny tzv. „papírových architektů“, která odmítala přijmout státem podporovanou architekturu nízké kvality a standardizovaného bydlení. Skupina vytvářela komplikované a nerealizovatelné návrhy, jež značně kontrastovaly se strohým utilitarismem tehdejšího Sovětského svazu. Alexander Brodsky se věnuje také umělecké činnosti, vystavoval například v londýnské Tate Modern.

IN ENGLISH / v angličtině bez tlumočení
Vstup: 80/100 Kč.
Pořádá: Kruh z. s.

podle podkladů pořadatele


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.