Regenerce parku u Havířského kostelíku v Poděbradech

Regenerce parku u Havířského kostelíku v Poděbradech

 
 
 
 

Regenerce parku u Havířského kostelíku v Poděbradech

Projekt regenerace parku důsledně vychází z vyhodnocení stavu stávajících dřevin na stanovišti a respektuje skutečnost,že celé území je součástí aktivní záplavové zóny. Výsadby i vybavenost parku jsou této skutečnosti přizpůsobeny. Plocha parku je zbavena většiny nárostů nevhodných dřevin a zahušťujících kořenových výsadeb. Skupina topolů podél silnice je částečně obnovena výměnou řady sousedící se silničním mostem. Do stávajícího zaužívaného propojení prošlapaných tras, jak pro pěší, tak i pro koně, které je dnes hojně využiváno nebylo směrově zasahováno. Park je vybaven doplňky a mobiliářem a do kompozičně důležitých míst jsou vloženy výsadby kosterních a doplÅ?kových dřevin. Významným kompozičním prvkem jsou navrhované kosterní objekty - vrbový altán a prvky z vrbového proutí pro děti. Do plochy rybníka není zasahováno (doplněno Stavbaweb - zdroj: Risy.cz).


V Poděbradech vznikne do konce listopadu nový park za 5 mil. Kč

(ČTK) - V Poděbradech vzniká u Havířského kostelíku nový park. Rekonstrukce místa za zhruba pět milionů korun by měla být dokončena do konce listopadu. V oblíbeném prostoru, který v Poděbradech slouží mimo jiné pro oddávání, vznikne park s lavičkami, chodníky, cestami pro koně a novou estetickou úpravou. ČTK o tom informoval místostarosta Poděbrad Ivan Uhlíř (TOP 09).

Nový park vznikne v okolí Havířského kostelíku v blízkosti rybníka při vjezdu do města přes most. "Dochází k výstavbě a kultivaci celého prostoru, vznikají tam nové cestičky a celý ten prostor se dostane do režimu parku. Z původní hluché zeleně je dnes velmi zajímavá záležitost na návštěvu a podívání," řekl ČTK Uhlíř.

Práce budou stát téměř pět milionů korun, z toho asi 90 procent uhradí dotace z evropských fondů. Součástí oprav je také například instalace nového pískovcového monumentu Panny Marie Svatohorské, likvidace rozrostlých keřů, úprava květin a zeleně nebo nové cesty pro koně. Součástí parku by měl být také vrbový altán a prvky z vrbového proutí pro děti. Při projektování místa a plánování vybavenosti a zeleně museli tvůrci přihlížet k tomu, že celý park leží v záplavové zóně města.

Doplněno Stavbaweb:
Dodavatel: Green Project s. r. o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.