Revitalizace interiéru továrny na zázemí firmy

Revitalizace interiéru továrny na zázemí firmy

Brno

(10. 9. 2015) Jiří Zhoř

   
 
 
 
 

Revitalizace interiéru továrny na zázemí firmy

Zadání
Návrh a realizace interiéru zákaznického centra firmy SIO2: galerie/showroom, vstupní schodiště-most, parkovací plocha, privátní zázemí firmy, byt, kuchyň, koupelna, jednací prostor, bar, logistické zázemí, kanceláře technického zázemí, kancelář majitele firmy.

Architektura
Realizace vstupního schodiště s přemostěním a řešení prostor navazuje na industriální architekturu stávajícího objektu. Přejímá ve svém měřítku a principu konstrukční a technické prvky daného prostředí, charakteristické detaily řemeslného a montážního provedení. Dispoziční a prostorové členění je určeno nastaveným měřítkem realizovaných soliterů, které svým rozmístěním přináší do prostoru novou funkci.
Materiálové a konstrukční řešení využívá zejména recyklovaných-hotových konstrukčních a deskových prvků ve formě ocelových nosníků a panelových dílců, masiv dřevěných obkladů, které doplňují navrhované ocelové konstrukce v daném tématu. Výrazným rysem celkového řešení je použití plošného skla jako základní stavební a  materiálové varianty v jednotlivých provozech prostoru.

Konstrukce a technologie
Stávající konstrukce objektu zasahuje svým založením do počátku minulého století. Převážně ji tvoří železobetonový skelet s omítanou cihlovou fasádní výplní zdiva, železobetonovými průvlakovými stropy, betonovými deskami a nosnými ocelovými sestavami, jako byla například jeřábová dráha. Úprava interiéru původní hmoty prostoru otevírá, čistí a výrazově zesiluje. Pro povrchové úpravy jsou použité-hrubé brusné- nátěrové systémy a epoxidové podlažní struktury.
Plošné vytápění prostor a ohřev TUV zajišťuje tepelné čerpadlo distribucí tepla do recyklovaných topných těles, doplněných přímým zdrojem lokálního vytápění z peletkových kamen.

Autorská zpráva

 
Místo: Lazaretní 1/7, areál Zbrojovka Brno, stavební objekt 76
Investor: Pavel Hruban
Zastavěná plocha – 580 m2
Obestavěný prostor – 1640 m3
Dodavatel kovovýroby: Peter Demek, ostatní práce proběhly svépomocí investora
Projekt –  2012- 2013
Realizace – 2012-2014

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

 
 
 
 
49.1950602
16.6068371
Revitalizace interiéru továrny na zázemí firmy

Revitalizace interiéru továrny na zázemí firmy
Brno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.