Revitalizace Masarykova náměstí v Jihlavě

Revitalizace Masarykova náměstí v Jihlavě

Masarykovo náměstí, Jihlava

(29. 5. 2018) Jihlava vyhlásila architektonickou soutěž, návrhy je možné odevzdávat do 10. srpna 2018

   
 
 
 
 

Revitalizace Masarykova náměstí v Jihlavě

(ČTK) - Jihlava vyhlásila otevřenou soutěž o návrh na úpravu centrálního Masarykova náměstí. Architekti mohou návrhy odevzdávat do 10. srpna. Hodnotit je bude porota pod vedením architekta Petra Pelčáka, výsledky budou zveřejněny na podzim. Odměna pro vítěze je 700.000 korun. ČTK to dnes sdělil mluvčí radnice Radek Tulis.

Masarykovo náměstí s rozlohou 3,7 hektaru patří mezi největší v Česku. Předmětem soutěže je revitalizace, která by měla zatraktivnit toto historické náměstí pro obyvatele i návštěvníky krajského města. "A to změnou organizace dopravy, novou koncepcí městské zeleně a mobiliáře, to vše s respektem k historickému vývoji centra města a jeho pamětihodnostem," uvedla koordinátorka projektu revitalizace Tereza Kafková.

Soutěžní podmínky zveřejnilo město na svém webu. Podle nedávného vyjádření náměstka primátora Vratislava Výborného (ČSSD) je na účastnících soutěže, jestli si budou všímat i kritizovaného obchodního domu Prior na náměstí.

Architekt Pelčák je mimo jiné autorem návrhu revitalizace Denisových sadů v Brně. V porotě s ním zasednou náměstek primátora Radek Popelka (ANO) a další jihlavští politici a architekti. Zároveň s porotci budou soutěžní návrhy hodnotit odborní znalci například z hlediska dopravy a památkové péče.

Na odměny účastníkům soutěže město vyčlenilo 1,5 milionu korun, největší díl připadne vítězi. Autor druhého nejlepšího návrhu dostane 400.000 korun a poloviční odměna bude za třetí místo. Zbývajících 200.000 korun je určeno pro neoceněné návrhy, pokud přinesou zajímavé dílčí podněty a řešení.

S vítězem soutěže, případně dalšími oceněnými architekty, pak bude město jednat o zpracování projektové dokumentace. Samotné úpravy náměstí by pak zřejmě uskutečňovalo po etapách. Další kroky už ale budou v rukách politiků, kteří vzejdou z podzimních komunálních voleb.

Doplněno Stavbaweb:

Podrobné informace o soutěži najdete i na stránkách ČKA.


Související články:

Jihlava chce do podzimu vybrat architekta na úpravy náměstí  21.5.2018
Jihlava chystá architektonickou soutěž na úpravu náměstí  4.1.2018

                   

 
 
 
 
49.3951089
15.5904017
Revitalizace Masarykova náměstí v Jihlavě

Revitalizace Masarykova náměstí v Jihlavě
Masarykovo náměstí
Jihlava

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.