Revitalizace Tyršových sadů v Pardubicích může pokračovat

Revitalizace Tyršových sadů v Pardubicích může pokračovat

 
 
 
 

Revitalizace Tyršových sadů v Pardubicích může pokračovat

(ČTK) - Připravovaná nákladná revitalizace Tyršových sadů v Pardubicích může pokračovat. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) minulý týden rozhodl o stížnosti na tendr na zpracovatele studie a projektové dokumentace a udělil městu pokutu 30.000 korun. Magistrát podle ÚOHS v roce 2009 nepřesně stanovil způsob posuzování jednoho z hodnoticích kritérií soutěže. Výsledek veřejné zakázky na zpracovatele studie a projektové dokumentace úřad nezrušil ani nezpochybnil, uvedl Šimon Hradní z tiskového úseku radnice.
Ve výběrovém řízení se kromě ceny a termínu hodnotilo také ideové řešení. Podle ÚOHS nebylo v zadání soutěže jasně stanoveno, jak se toto kritérium bude hodnotit. Podle primátorky Štěpánky Fraňkové je posuzování ideového řešení značně subjektivní. "Když bych to měla zjednodušit, každému se líbí něco jiného," uvedla Fraňková.

Veřejnou zakázku na zpracování studie a projektové dokumentace na revitalizaci Tyršových sadů vypsalo město v prosinci 2009. V roce 2012 dostal antimonopolní úřad podnět k prošetření soutěže, rozhodl o něm minulý čtvrtek.

Proměna Tyršových sadů má stát zhruba 90 milionů korun, město na ni získalo evropskou dotaci. Kvůli protestům ochránců přírody, kterým vadilo nadměrné kácení stromů a keřů a vysoké náklady projektu, a také kvůli odstoupení stavební firmy musela radnice vloni celou akci pozastavit. Musela podat novou žádost o dotaci a také o prodloužení termínu projektu. Ten brzdilo i řízení antimonopolního úřadu. Čas na vyčerpání peněz z unie se přitom krátí, revitalizace by měla být dokončena příští rok.

Doplněno Stavbaweb:

Tyršovy sady v Pardubicích
Soutěž na urbanistické a architektonické řešení Tyršových sadů : 2002
Vítězný návrh: Atelier Zahrada nad Metují / Tomáš Jiránek
Spoluautoři: A. Jiránková, M. Lehmann, M. Turba, J. Vyškovský
Projekt: 2010-2011
Hlavní projektant:
New Visit, s.r.o., Tomáš Jiránek – hlavní architekt
Spoluautoři: Marek Lehmann,  Vlastimil Koupal


Podrobné informace o projektu naleznete i na stránkách Pardubic - Revitalizace Tyršových sadů.
Prezentaci návrhu zde.Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.