River Terrace: Hotel s vlastním přístavem

River Terrace: Hotel s vlastním přístavem

 
 
 
 

River Terrace: Hotel s vlastním přístavem

Fotogalerie ke článku (4)

River Terrace Hotel. Vizualizace SHA

River Terrace Hotel. Vizualizace SHA

River Terrace Hotel. Vizualizace SHA

River Terrace Hotel. Vizualizace SHA

River Terrace Hotel. Vizualizace haly SHA

River Terrace Hotel. Vizualizace haly SHA

River Terrace Hotel. Vizualizace interiéru SHA

River Terrace Hotel. Vizualizace interiéru SHA
Celá fotogalerie (4)

Praha se bude moci v blízké budoucnosti pochlubit hotelem, který bude mít svůj vlastní přístav. Hotel pojmenovaný River Terrace vyroste na pražském Smíchově v blízkosti pražské pláže. Kromě bezprostředního kontaktu s vodní plochou by se jeho dalším tahákem mělo stát zaměření na kongresové a společenské akce. Developerem projektu je česká finanční společnost WPB Group. Architektonický návrh hotelu River Terrace vzešel z dílny ateliéru Šafer Hájek Architekti. Konstrukční řešení zpracovala firma AED project.

Ze studie, kterou si nechala vypracovat skupina WPB, vyplývá, že i přes dočasný pokles příjmů z cestovního ruchu zaviněný ekonomickou krizí se Praha stále více profiluje jako přední destinace pro pořádání konferencí, což s sebou nese z pohledu kongresového hotelu vyšší příjmy z titulu dodatečných služeb. „I přes tuto oblibu Prahy jako kongresového cíle, zde ale stále existuje malá nabídka nových kvalitních kongresových prostor,“ uvádí Vojtěch Král, projektový manažer River Terrace. Při projektování River Terrace byl proto kladen důraz zejména na možnost pořádat konference a jiné společenské událostí. Kapacita hlavního konferenčního sálu je cca 550 osob, přičemž je dále rozšířitelná o prostory přilehlé restaurace do jednoho velkého prostoru. Tato restaurace má kapacitu cca 200 osob, její plocha je 400 m2. Součástí konferenčních prostor je také 6 malých variabilně propojitelných sálů, každý s kapacitou až do 50 osob, dále rozlehlé foyer a menší restaurační prostory. Tato dispozice poskytuje nepřeberné množství variant využití, například i pro pořádání různých akcí současně. „Svojí kapacitou až 1 060 hostů se kongresové centrum v River Terrace bude řadit k největším v Praze,“ dodává Král.
Další velkým tahákem, který poskytne projektu konkurenční výhodu i před hotely umístěnými v historickém centru, je těsné sousedství s Vltavou. „Ze soukromé části hotelu bude přístup k velkému molu. Návštěvníci tak budou mít bezprostřední kontakt s vodní hladinou, navíc s nádherným výhledem na památky na protilehlém břehu. Dá se předpokládat, že hotel se stane místem celé řady významných společenských a kulturních akcí. Budoucí provozovatel hotelu bude také moci nabídnout svým hotelovým hostům lodní dopravu. Budova hotelu se prostě stane novou dominantou pražského nábřeží nejen z architektonického, ale i společenského hlediska,“ je přesvědčený Král.
Zajímavostí hotelu je také jeho ochrana před případnými povodněmi. S modernizací Smíchova byl, stejně jako ostatních městských částí Prahy, zdokonalen protipovodňový systém tak, aby se neopakovaly rozsáhlé škody způsobené povodní v roce 2002. Systémem protipovodňových opatření bude před povodněmi chráněn také hotelový komplex. „Systém je vyprojektován na ochranu před až tisíciletou velkou vodou a je napojen na moderní celoměstský systém ochrany Prahy. Ochranná bariéra se skládá ze systému podzemních betonových stěn a mobilních hradidel,“ prozradil manažer Král. Kromě ochrany proti velké vodě projekt myslí i na ekologickou stránku. Chladný vzduch pro klimatizaci bude vyráběný za pomoci podzemní vody, které je díky řece v lokalitě dostatek. Stejná technologická jednotka použitá v létě pro chlazení, pak bude v zimě fungovat jako tepelné čerpadlo, dodávající levný a ekologický zdroj tepla.
Samotný objekt hotelu se skládá ze tří vzájemně propojených budov o šesti nadzemních a dvou podzemních podlažích. Celkem River Terrace nabízí 326 pokojů, 97 parkovacích stání a již zmíněné konferenční prostory se zázemím pro více než 1 000 účastníků.
Architektonický návrh hotelu River Terrace vzešel z dílny ateliéru Šafer Hájek Architekti. Konstrukční řešení zpracovala firma AED project. 

WPB Group má za sebou v realitní oblasti už několik realizovaných projektů. V září 2007 finanční skupina dokončila náročnou a nákladnou rekonstrukci Edisonovy transformační stanice v Jeruzalémské ulici na Praze 1 (Palác Edison). Budova, ve které v současné době sídlí vedení WPB Group a spořitelní družstvo WPB Capital, získala už několik architektonických ocenění. Tentýž rok finanční skupina úspěšně završila revitalizaci a prodej pozemků v Praze 5 určených pro výstavbu hotelu Bubbles. Kromě hotelu River Terrace aktuálně WPB Group řeší také projekt multifunkčního komplexu v centru Plzně pojmenovaný Galerie Arco.

WPB Group je českou finanční skupinou do jejíž portfolia patří WPB Capital, jedno z největších spořitelních družstev v ČR, firma Společnosti Online, lídr na trhu v zakládání a prodeji firem na klíč nebo společnost OFFICE HOUSE, jednička na českém a slovenském trhu v poskytování sídel, obchodních adres a pronájmu Flexi kanceláří.

Tisková zpráva WPB Capital, prosinec 2009

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.