Rodinná usedlost na Trutnovsku

Rodinná usedlost na Trutnovsku

(2. 7. 2015) Michal Rosa

   
 
 
 
 

Rodinná usedlost na Trutnovsku

Tento rodinný dům slouží i pro setkávání rozvětvené rodiny a přátel. Patří k němu další hospodářské stavení pro domácí zvířata, skleník a malý rybník pro chov vodního ptactva napájený potokem, který pozemek dělí na obytnou a hospodářskou část.
Stávající dvoupodlažní dům byl rekonstruován a osahuje pokoje pro členy rodiny, kteří zde trvale nebydlí. Tato část však může v budoucnosti sloužit i jako samostatný rodinný dům pro některé z dětí. Dvoupodlažní hmota této části byla ještě prodloužena o garáž techniky.
Novostavba rodinného domu s pultovou střechou je jednopodlažní, nepodsklepená. Má obdélníkový půdorys orientovaný souběžně s hřebenem stávající části. Jednoduchý tvar narušuje pouze nika zastřešené terasy a vystupující část jídelny. Všechny obytné místnosti jsou orientovány k jihu. Stará a nová část jsou propojeny garáží.

Protože stavebník se stěhuje z města na venkov, stala se těžištěm domu velká zastřešená a ze tří stran chráněná terasa. Umístěná je tak, aby byl dům již od vstupu „průhledný“ až na terasu. Kuchyně a jídelna jsou řešeny velkoryse, jako společenská místnost, kam se musí vejít domácí i hosté. Ostrovní kuchyně byla navržena tak, aby v ní mohlo pracovat několik kuchařek, jídelna pojme až dvacet stolovníků. Oproti tomu obývací pokoj je poměrně komorní, zamýšlen byl jako privátní místnost. Soukromá část obsahuje dětský pokoj, pracovnu, ložnici, šatnu a dvě koupelny.


Autorská zpráva

 
Autor: ROSA – ARCHITEKT -  Ing. arch. Michal Rosa, interiéry - Ing. arch. Martina Rosová

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.