Rodinný dům v Kunraticích

Rodinný dům v Kunraticích

(21. 3. 2017) OK Plan Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Kunraticích

Stavba vychází ze základního obdélníkového půdorysu. Hmotově je pojednána jako těžký betonový kvádr na odlehčené, prosklené podnoži (1. NP). Systém vnitřních atrií zaručuje maximální intimitu ve všech prostorách a řeší tak těsný kontakt domu s veřejnou plochou.
Dům má jedno podzemní podlaží, dvě nadzemní a malou pracovnu na horní střeše. 1. NP má obytný charakter, směrem do ulice je uzavřeno, do zahrady se masivním prosklením otevírá. 2. NP je klidovou zónou s ložnicemi, jeho půdorysná plocha přesahuje přízemí a vytváří tak kryté prostory a stínění. Pracovnu na střeše z lehké konstrukce jsme od hran objektu odsadili tak, aby byla pohledově maximálně potlačena.
Konstrukčně se jedná o železobetonovou stavbu v kombinaci s ocelovými sloupy. Na domě bylo použito několik typů betonu dle konkrétního umístění. Hlavní inovace vychází z použití modifikovaného liaporbetonu, takže byly vyloučeny složité detaily kolem sendvičových konstrukcí a isonosníků. Použité stěny o tl. 700 mm nevyžadují žádnou dodatečnou tepelnou izolaci. Také stropy jsou vybetonovány včetně konzol v jednom monolitickém celku, tl. 530 mm. Konstrukční výška je proměnlivá, světlá výška místností je ve všech hlavních prostorách 2,8 m. Střechy jsou ploché, pochozí s terasami nebo ozeleněné extenzivní vegetací.

Autorská zpráva
Foto: Iveta Kopicová


Dodavatel: ROSS Holding a.s., Havlíčkův Brod
Zastavěná plocha: 316 m2


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz