Rodinný dům v Mníšku pod Brdy

Rodinný dům v Mníšku pod Brdy

(2. 11. 2016) Ateliér SCHAUFLER-ROSKOVEC

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Mníšku pod Brdy

Výrazně podélný dům je osazen šikmo k vrstevnicím jihovýchodního svahu. Dispozice je v místě schodiště rozdělena výškově o půl patra na jednopodlažní a dvoupodlažní část, hřeben sedlové střechy je pro obě části společný. Hlavní obytný prostor tím získal velkorysou dimenzi, obě výškové úrovně přízemí navazují na jižní straně na přilehlý terén.

Obvodové stěny jsou ze škvárobetonových tvárnic suchého zdění bez vnitřních omítek. Nad sníženou částí přízemí je železobetonová stropní deska, krov společný pro obě části je ze sbíjených vazníků se šikmým spodním lícem. Opláštění větrané fasády je ze svislých modřínových prken bez povrchové úpravy, sokl (na výšku snížené části přízemí) je z lomového kamene v gabionech. Střešní krytina je betonová, okna dřevěná.

Autorská zpráva
Foto: Ondřej Polák


Autor: Radovan Schaufler, Jakub Roskovec / www.schaufler-roskovec.cz
Spolupráce: Jan Ratiborský
Interiér: Sodomková Sodomka Architekti
Zastavěná plocha: 177 m2
Užitná plocha: 216 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.