Rohanský ostrov

Rohanský ostrov

 
 
 
 

Rohanský ostrov

Fotogalerie ke článku (6)

Akvarel

Akvarel

Perspektiva zelený ostrov

Perspektiva zelený ostrov

Perspektiva ze zeleného ostrova

Perspektiva ze zeleného ostrova

Návrh realizační studie

Návrh realizační studie

Náhledová perspektiva směrem do Libně

Náhledová perspektiva směrem do Libně

Náhledová perspektiva směrem do centra

Náhledová perspektiva směrem do centra
Celá fotogalerie (6)

Sekyra Group může začít s proměnou Rohanského ostrova


Praha, 24. 3. 2010 — Radní hlavního města Prahy odsouhlasili plán na urbanistický rozvoj Rohanského ostrova. Odbor obchodních aktivit může se společností Sekyra Group podepsat smlouvu a hlavní město tak v příštích letech získá nové, moderní centrum plné zeleně, parkových a rekreačních ploch.

Moderní centrum hlavního města plné zeleně vznikne v lokalitě Rohanského ostrova. Projekt, jenž si vyžádá investici 10-15 miliard Kč, vybuduje Konsorcium Rohan realitní společnosti Sekyra Group. Tento projekt potvrzuje pozici společnosti Sekyra Group jako investora a developera, který v současné době nejvýraznějším způsobem ovlivňuje urbanistický rozvoj Prahy.
"Bezprostředně po podpisu smlouvy plánujeme zahájit práci na přípravě dokumentace k územnímu řízení na první etapu projektu, tedy pro dvě budovy, jednu rezidenční a jednu komerční," řekl ředitel developmentu Sekyra Group Leoš Anderle. "V případě standardního průběhu územního a stavebního řízení budeme mít stavební povolení koncem roku 2011. Předpokládáme, že v té době již opět bude na trhu odpovídající poptávka po tomto produktu. Celkem by v území mělo vyrůst přes čtvrt milionu metrů čtverečních nových ploch," dodal Anderle.
Návrh projektu Rohanský ostrov — zelené centrum Prahy, jenž zahrnuje území okolo 20 ha, klade důraz na mnohostranné využití lokality Karlína, Libně i samotného Rohanského ostrova. Počítá totiž jak s kvalitní bytovou zástavbou, tak obchody, službami, kancelářemi, městským parkem a dalšími plochami určenými pro volnočasové aktivity. Přirozeným centrem nově vybudovaného území se stane okolí stanice metra trasy B Invalidovna, které také celou oblast propojí s dalšími druhy dopravy. Návrh potlačuje automobilovou dopravu v území, které je v docházkové vzdálenosti od tří stanic metra a několika tramvajových linek. Na straně přilehlé k řece územím prochází promenáda pro pěší a cyklostezka.
„Rohanský ostrov jako zelené centrum Prahy představuje z hlediska polohy i rozsahu jedinečnou investiční příležitost. Je největším multifunkčním projektem v sousedství historického centra hlavního města. Chceme jít cestou nejvyššího standardu, nabídneme kvalitní rezidenční i komerční plochy, které zaujmou svojí architekturou. Je pro nás výzvou zajistit v tomto místě plnohodnotný život a příjemné pracovní prostředí pro všechny,“ vysvětluje Dr. Luděk Sekyra, předseda představenstva Sekyra Group. 

Další nové městské čtvrti pod taktovkou Sekyra Group vzniknou například v oblasti Smíchovského nádraží, v jižní části Nákladového nádraží Žižkov, na Vítězném náměstí v Praze 6 a v blízkosti stanice metra C Opatov, kde bude vybudován nový Opatovský bulvár. Jen v rámci těchto velkých území plánuje Sekyra Group výstavbu jednoho milionu metrů čtverečních nových ploch.

Urbanistickou studii Rohanského ostrova vypracoval tým z kanceláře HKR Architects.
HKR Architects je mezinárodní architektonická kancelář se sídlem v Irském Dublinu a pobočkami v Anglii, České republice, Rumunsku, Polsku, Spojených arabských emirátech a Indii. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.