Saunový svět v Třeboni

Saunový svět v Třeboni

(12. 2. 2024) Plus One Architects

   
 
 
 
 

Saunový svět v Třeboni

Nová budova třeboňských lázní Aurora potřebovala jasný prostor s logickou orientací, využití přírodních a autentických materiálů, respektování historické hlavní budovy lázní a především intenzivní zapojení architektů.

K projektu dostavby lázní Aurora jsme byli nejprve přizváni na pozici interiérového architekta. Postupně jsme přesvědčili investora o přínosných změnách týkajících se především otevření dispozice a celkového zjednodušení prostoru, které se z interiéru propsaly také na fasádu objektu.
Jelikož musely úpravy dispozic respektovat existující nosný systém, navrhli jsme pro lázeňské procedury prostory, které mezi stávajícími sloupy přirozeně proplouvají.

Do nitra nové budovy vtahuje návštěvníky vstupní hala, křižovatka různých provozů a spojení s původní lázeňskou budovou. Přes šatny přicházíme k parním procedurám, Knaippově chodníku a masérnám. Druhé patro nabízí několik druhů saun, páru, prosvětlené odpočívárny s výhledem do zeleně a soukromé wellness k pronajmutí.

Dostavba třeboňských lázní pro nás byla velkou výzvou, snahou navázat na kvality původního lázeňského areálu ze 70. let minulého století. Pokračujeme s lokální aplikací drceného kamene, světlou dlažbou a dřevěným obkladem. To vše doplňují prvky z betonu a mramoru v podobě umyvadel nebo ledovačů.

Budovou procházejí podhledy z Heradesignu různých barev a systémů zavěšení, zajišťující akustickou i estetickou pohodu. Masérny jsou vybaveny vestavěnými truhlářskými prvky ze smrkové biodesky. Světla materiálově navazují na skleněné příčky a zábradlí, v kontrastu se dřevem a tenkými závěsy dotváří provázanost mezi přírodními saunami a křehkou historií lázní.

Autorské obrazy, vytvořené přímo pro interiér lázní, podporují celkovou atmosféru klidu a odpočinku.

Autorská zpráva

Foto Radek Úlehla
Komunikace Linka

Autorky Plus One Architects / Petra Ciencialová, Kateřina Průchová
Místo Lázeňská 1001, 379 01 Třeboň
Rok projektu 2021
Rok dokončení 2022
Užitná plocha 1040 m²Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

14. 2. 2024 04:01:20. Půjčka pro každého s OP. PETR ZUZANEK

 
 
 
 

14. 2. 2024 04:01:20. Půjčka pro každého s OP. PETR ZUZANEK

  Půjčka pro každého s OP : Petrzuzanek3@gmail.com

Poskytujeme půjčky jednotlivcům a společnostem, které hledají
Naléhavé půjčky za 3%. Půjčky pro:
Splácení dluhů.
Zahájení podnikání.
Expanze podnikání.
Koupit dům.
Auto půjčky.
Studentská půjčka a další.
Financování Vám můžeme nabídnout bez prodlení.
Zájemci z řad investorů/jednotlivců by se měli obrátit na: Petrzuzanek3@gmail.com


Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a