Schüco VentoFrame Asonic

Schüco VentoFrame Asonic

(7. 7. 2020) Nový ventilační systém lze namontovat do nových i renovovaných hliníkových oken

 
 
 
 

Schüco VentoFrame Asonic

Schüco VentoFrame Asonic zajistí v interiéru čerstvý vzduch i klid
Schüco VentoFrame Asonic je nový okenní ventilační systém, který kombinuje přívod čerstvého vzduchu zvenčí a vysokou úroveň akustického komfortu. Efektivní výměna vzduchu umožňuje udržovat vysokou kvalitu vzduchu, zajistit zdravé klima v interiéru a chránit konstrukční materiál budovy. Za provozu dosahuje tento ventilační systém skvělých hodnot zvukové izolace až do úrovně 42 dB a vytváří tak příjemné prostředí k bydlení i práci. Díky nenápadnému vzhledu a možnosti flexibilního zabudování lze systém Schüco VentoFrame Asonic namontovat do nových i renovovaných rezidenčních a komerčních objektů. Kompaktní nástavec se instaluje snadno a rychle. Systém VentoFrame Asonic vytvořila společnost Schüco ve spolupráci s firmou Renson.

Schüco VentoFrame Asonic je speciální nástavbový ventilátor určený pro hliníková okna Schüco. Jeho dokonale těsnicí konstrukce je vyrobena z materiálů schopných tlumit hluk. Objem proudícího vzduchu řídí zabudovaná samoregulační klapka, která umožňuje předcházet vzniku průvanu i energetickým ztrátám. Uživatel navíc může proudění vzduchu regulovat i manuálně otevřením či zavřením vnitřní klapky. Izolační vrstva pak brání vzniku tepelného mostu, čímž zabraňuje kondenzaci vlhka i tepelným ztrátám při prostupu tepla. Schüco VentoFrame Asonic lze kombinovat s odsávacím systémem a zajistit tak ještě lepší kvalitu vzduchu v celém obytném prostoru. Barvu ventilačního systému je možné sladit s okny, protože je k dispozici široká paleta odstínů RAL a eloxovaných barev. Systém je dodáván v podobě vzduchotěsného nástavce o velikosti, která přesně odpovídá rozměrům okna, a umožňuje tak rychlou a snadnou instalaci.

Jeden systém, dvě verze
Nový ventilační systém je nabízen ve variantách Air a Comfort, v závislosti na individuálních požadavcích zákazníka. Systém VentoFrame Asonic Air je konfigurovaný pro příčné větrání a dosahuje průtoku vzduchu až 79 m³/h na každý metr délky ventilátoru. Varianta Comfort nabízí zvukovou izolaci až 42 dB a ještě větší komfort díky zabudované samoregulační vnější klapce s mechanismem, který brání zpětnému proudění. V kombinaci s odsávacím systémem se tak minimalizují energetické ztráty a provoz ventilátoru je zároveň vysoce efektivní. Ve výškových budovách a v oblastech s extrémním počasím lze obě varianty doplnit ochrannou lištou pro lepší vodotěsnost.

podle podkladů společnosti Schüco CZ
zdroj fotografií: Schüco International KG

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz