Showroom Poshme

Showroom Poshme

Královopolská 3052/139, Brno

(18. 11. 2015) Jiří Zhoř

   
 
 
 
 

Showroom Poshme

Zadání – konverze interiéru bývalého výpočetního střediska na showroom a zázemí e-shopu firmy Poshme.

Architektura - Interiér jako scénografické pojetí plynoucího okamžiku, který je ve svém obsahu a funkci zdánlivě zafixován.

Instalace nové prostorové geometrie zvýšených úrovní, které ve svém měřítku a rozložení orientují prostor. Diagonální vrstvy recyklátů palet putují vnitřním obsahem jako konstrukční téma a základní stavební materie. Zbytek dřevěných modulů je volně parafrázován v prostoru a po stěnách.
Konstrukční kresba ocelových linií vizuálně modeluje soliterní záznam vybavení. Vznikají jednotlivé prostorové a grafické náměty dispozice. Zapamatovatelná pozice konzol. Nad vším vyniká všemi barvami prodchnutý - emotivní produkt noblesy.
Zář reflektorů v světelném zátiší.
Vše je zalité bělostí…

Konstrukce a technologie
Prostor z 80. let 20. století. Materiály poplatné dobové nabídce - aluminiové perforované kazety jako podhledový a obkladní materiál na stěnách, zdvojená podlažní vrstva pro rozvod elektro distribuce pro tehdejší výpočetní arsenál. Čtvercový půdorys se zděnými obvodovými stěnami, monolitická stropní železobetonová deska, vizuálně zaniklá pod nánosem minerální vlny a zavěšeného podhledu, s hybridizací kancelářských zářivkových ploten.
Vše zůstalo ve své základní vazbě neměnné jako abstrakce. Návrh a realizace se primárně prostorově a technologicky napojily.

Autorská zpráva

 
Místo: Královopolská 3052/139, Brno
Investor: Tomáš Michalec, Poshme
Zastavěná podlažní plocha: 136,34 m2
Obestavěný prostor: 480 m3
Hlavní dodavatelé: interiér - Jiří Zajíc – stavební firma; kovovýroba -  PM-Yachts, Petr Mikuláš; zrcadlové stěny, sklo – Pavel Hruban, SIO2
Projekt: 2014-2015
Realizace: 2015

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

 
 
 
 
49.2210015
16.5815642
Showroom Poshme

Showroom Poshme
Královopolská 3052/139
Brno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.