Showroom společnosti Philips v Bratislavě

Showroom společnosti Philips v Bratislavě

Polus City Center, Bratislava

(10. 8. 2015) Barevně výraznou koncepci předváděcí místnosti navrhlo studio melismichalko.sk 

   
 
 
 
 

Showroom společnosti Philips v Bratislavě

Polus City Center v Bratislavě patří k největším nákupním centrům slovenského hlavního města. Architektonické kanceláře melismichalko.sk a Pavjan vytvořily pro dodavatele elektroniky a technologií Philips novou, barevně výraznou koncepci předváděcí místnosti s mnohostrannými možnostmi prezentace.

Místo: Polus City Center, Bratislava 

Investor: Philips Slovakia, Bratislava
Architekt: melismichalko.sk, Bratislava
                  PAVJAN AiD, Bratislava

Kompetence firmy Sto:
Obklady ze skleněného rouna, interiérové barvy,
metalický nátěr

Realizační firma: Gupama s. r. o., Bratislava
Fotografie: Katarína Dohnányová, Bratislava

V bratislavském nákupním centru Polus City navrhli architekti z kanceláří melismichalko.sk a Pavjan nápaditou úpravu showroomu Philips. Jeho jádro zde tvoří „obývací pokoj“ – centrální prostor mezi dvěma prohnutými stěnami. Povrchy stěn z jemně strukturovaného skleněného rouna a se zlatavě a stříbřitě lesklým metalickým nátěrem dovedně zaměřují pozornost právě na tuto část prostoru. Uvnitř se pak podařilo vytvořit atmosféru soukromí obývacího pokoje, aniž by se tento prostor zcela oddělil od prezentační části obchodu. Měkký, purpurově rudý koberec, křeslo s odkládacím stolkem a lampy, které vyzařují příjemné světlo, to vše vytváří perfektní předpoklady pro zážitek z domácího kina. Nálada tlumeného osvětlení podporuje efekty vystavené technologie Ambilight, která pomocí světelných diod projektuje za televizor barvy, které se právě nacházejí na obrazovce. Pro zbývající část showroomu zvolili architekti příjemný barevný kontrast. Vytvořili pro celou škálu produktů firmy Philips odpovídající prezentační rámec: na pozadí jednoduchých, bíle natřených stěn a výstavních ploch se skvěle vyjímají jak vysavače, tak i například sluchátka.
podle podkladů společnosti Sto


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

  Výrobci/dodavatelé

Čestlice 271

251 70 Dobřejovice

Telefon +420 225 996 311

info.cz@stoeu.com

http://www.sto.cz

 
 
 
 
48.1691337
17.1391225
Showroom společnosti Philips v Bratislavě

Showroom společnosti Philips v Bratislavě
Polus City Center, Bratislava

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.