Škola architektury v Nantes

Škola architektury v Nantes

 
 
 
 

Škola architektury v Nantes

"V podstatě nenápadná architektura, která však poskytuje velkorysý prostor pro tvorbu a prezentaci studentů, neomezený pohyb po budově, otevřené pohledy do ateliérů, které bezprostředně navazují na výstavní prostory a dílny, možnost dopravní obsluhy všech pater, obvodový plášť z posuvných stěn na celou výšku patra a přirozené propojení interieru s exterierem a parterem (u baru)."
J. Klimešová
Autor: Anne Lacaton & Jean-Philippe Vassal, architects
Spolupráce na architektonickém návrhu: Florian De Pous, Frédéric Hérard, Julien Callot, Lisa Schmidt-Colinet, Isidora Meier
Betonové konstrukce: Setec Bâtiment 
Ocelová konstrukce: CESMA 
Klient: Ministère de la culture et de la communication - DRAC Pays de Loire
Program: škola architektury pro 1 000 studentů
Celková plocha: 26 837 m2 podlahové plochy
- 15 150 m2 základní program
- 4430 m2 doplňkové prostory
- 5 305 m2 venkovní terasy
Realizace: 2009
Cena: 17,75 mil € net (val. 2008)

Autorská zpráva
Struktura budovy s velkou kapacitou, možností vytvářet různorodé uspořádání podle momentálních potřeb školy architektury.
Tři hlavní úrovně -  devět, šestnáct a dvacet dva metry nad úrovní terénu, propojené vnější rampou, povrch města je tak v kontaktu s oblohou nad hlavou.
Výšku těchto hlavních úrovní dále dělí lehká ocelová konstrukce, vytváří další prostor. Velkorysý systém, který rozšířuje možnosti využití budovy školy a jejího budoucího vývoje.
Transparentní fasáda propouští sluneční paprsky a vylepšuje vnitřní klima.
V každém okamžiku, na základě iniciativy studentů, učitelů nebo i návštěvníků lze prostory proměnit, přizpůsobit momentálním potřebám, programu školy.
Vizualizace, výkresy a fotografie - ze stavby, dokončené budovy i z interiérů naleznete na strránkách autorů zde.
Školu si můžete prohlédnout i na videu zde.

foto: J. Klimešová, L. Burianová, červen 2011

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.