Špitálka v Brně

Špitálka v Brně

(19. 6. 2019) Kancelář městského architekta vystaví návrhy na podobu Špitálky

   
 
 
 
 

Špitálka v Brně

(ČTK) - Celkem 27 možných podob budoucí čtvrti Špitálka, která má vzniknout v Brně na místě nevyužívaného areálu brněnských tepláren, vystaví Kancelář architekta města Brna od středečního odpoledne v Urban centru na Staré radnici. Kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Návrhy pocházejí od architektů z Česka, Polska, Litvy, Belgie, Japonska a Singapuru. Vzešly z mezinárodní ideové soutěže, kterou pro město Brno zorganizovala právě kancelář architekta.

Porota složená z českých i zahraničních odborníků vybrala už dřív jako nejlepší návrh pražské architektonické kanceláře Aulík Fišer architekti. "Porotu zaujala rozmanitá veřejná prostranství, hustá síť stezek pro pěší a cyklisty i přiměřené měřítko ulic a bloků zástavby. Autoři navrhli okruh městských parků propojený s nábřežím Svitavy a ve svém návrhu citlivě pracovali také se stávajícími průmyslovými budovami," uvedl ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček.

Architektonické týmy měly ztvárnit prostor ohraničený ulicemi Špitálka, Cejl, Koliště a Radlas a železniční tratí z jihu. Má rozlohu 25 hektarů a město na něm plánuje vystavět novou čtvrť s byty až pro 4000 lidí, kancelářemi, službami, parky a prostory pro volný čas.

Návrhy budou v Urban centru na Staré radnici vystavené do konce července. Vstup na výstavu je zdarma
.
Mečová 5, brno

Po - Pá  10:00 - 12:000 a a13:00 - 18:00


Doplněno Stavbaweb:
Výsledky soutěže:
1. cena - Aulík Fišer architekti
2. cena - Pelčák a partner architekti
3. cena - Ing. arch. Veronika Kubalcová, Ing. arch. Jana Liptáková, Ing. arch. Eva Kovářová

Informace o výstavě: KAM Brno

Související články:
Soutěž na chytrou čtvrť Špitálka má vítěze  21.3.2019
Proměna Špitálky  28.1.2019


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.