Štěrbinové odvodnění náměstí v Soběslavi

Štěrbinové odvodnění náměstí v Soběslavi

(7. 12. 2018) Pomocí instalace nerezového štěrbinového systému MEA TSH 1500 se žlaby z polymerického betonu

   
 
 
 
 

Štěrbinové odvodnění náměstí v Soběslavi

V průběhu roku 2018 probíhá rekonstrukce centrální části náměstí Republiky v Soběslavi. Závěrečná etapa je spojena s výměnou chodníků a zpevněných ploch, jejich odvodněním, instalací nového veřejného osvětlení, mobiliáře, nového vodního prvku a úpravou stávající zeleně.

Nedávno proběhla realizace odvodnění a instalace nerezového štěrbinového systému MEA TSH 1500 se žlaby z polymerického betonu. Pohledově čisté řešení odvodnění zpevněné plochy je tvořeno úzkou štěrbinou na povrchu a potřebná kapacita odvodňovacího systému je tvořena podpovrchovým žlabem. Štěrbinový systém MEA s lapačem nečistot zvládne i vysoké zátěže, takže pohyb zásobovacích vozidel není žádnou komplikací.

Žlab je volen individuálně podle předpokládaného objemu vody. V Soběslavi byl vybrán žlab MEA TL1500, který pojme vodu i při přívalových deštích z odvodňované plochy rekonstruované části náměstí.

Video o možnostech štěrbinových žlabů: Více o žlabu TSH na webu zde: 
https://www.mea-odvodneni.cz/system-topslot-tsh---nerezova-nebo-pozinkovana-ocel/kategorie/23

podle podkladů společnosti MEA Water Management

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.